Karsanit.pl

wszystko dla domu

Blacha trapezowa – zalety i wady

Materiał na pokrycie dachu powinien być dobrze przemyślany, ponieważ wpływa on na wieloletnią ochronę domu oraz estetyczny wygląd. Jednym z rozwiązań jest blacha trapezowa, która jest niezwykle praktycznym materiałem. Jest także jedną z najpopularniejszych metod pokrycia dachu, ponieważ charakteryzuje się wysoką trwałością. Szukając idealnego rozwiązania warto wziąć pod uwagę renomę firmy i przedstawiane przez nią certyfikaty.

Blacha trapezowa – zalety materiału

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się niemalże na każdym dachu. Szeroka gama wzorów i kolorów pozwoli idealnie dopasować blachę do elewacji budynku. Ciekawą alternatywą dla blachodachówki jest właśnie blacha trapezowa. Główne zalety w stosowaniu tego rodzaju blachy to:

  • odporność na wszelkie warunki atmosferyczne (promienie słoneczne, opady deszczu i gradu),
  • posiada powłoki zabezpieczające (dzięki temu nie grozi jej rdza ani korozja),
  • cena (tańsza niż tradycyjna dachówka),
  • łatwy i szybki motaż (oszczędność czasu i pieniędzy),
  • lekkość materiału (można ją wykorzystać nawet do renowacji starych domów, bez obciążenia dachu),
  • jest jednocześnie mrozoodporna, jak i znosi wysokie temperatury,
  • łatwa pielęgnacja i oczyszczanie.

Główne wady blachy trapezowej

Mimo wielu zalet, blacha trapezowa ma też swoje wady – między innymi akustyczność. Chyba każdy z nas kojarzy nieprzyjemny dźwięk, który powstaje kiedy krople deszczu czy grad uderzają o blachę. Można zminimalizować dźwięk montując wełnę mineralną, ale to i tak nie stłumi odgłosów całkowicie.

Ponadto blacha trapezowa ma specyficzny wygląd i najnowsze modele doskonale komponują się z nowoczesnymi domami, ale niestety nie pasują do tradycyjnej czy zabytkowej zabudowy. W przypadku starszych domów lub tych w stylu dworkowym, lepiej sprawdzi się blachodachówka, która z wyglądu przypomina dachówki ceramiczne. Natomiast blacha trapezowa idealnie wkomponuje się w nowoczesny i minimalistyczny styl. Zarówno jeden jak i drugi materiał jest trwały, jednak każdy z nich trzeba odpowiednio dopasować do obiektu.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.

Dodaj komentarz