Karsanit.pl

wszystko dla domu

Beton dekoracyjny na podłogę

Betonowe podłogi dekoracyjne, dzięki szerokiej palecie barw oraz swobodzie wyboru dowolnych wzorów i oryginalnych efektów, daje nieograniczone możliwości tworzenia jednolitych podłóg. Nowoczesne i eleganckie podłogi trafiają w gusta najbardziej wymagających klientów. Z uwagi na aktualne trendy w aranżacji, podłogi betonowe są coraz chętniej wybierane do domów, ponieważ pozwalają uzyskać wyjątkowy klimat, jednocześnie zapewniając nadzwyczajną trwałość.

Podłoga betonowa dekoracyjna w domu

W obecnych trendach w aranżacji wnętrz dominuje styl nowoczesny oraz industrialny. Elementy szklane i stalowe nikogo już nie dziwią, o tyle betonowa podłoga wciąż jest dość kontrowersyjnym rozwiązaniem. Beton dekoracyjny można położyć zarówno w domu rodzinnym, jak i w mieszkaniu, bez względu na przestrzeń, którą dysponujemy. Takie podłoże optycznie powiększa przestrzeń, ponieważ jest jednolite. Stanowi też – neutralną bazę pod meble i dodatki. 

Czysta wylewka betonowa

Podłoga betonowa w domu – moda czy wygoda? Beton Olesno w salonie, kuchni, łazience czy nawet w sypialni jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na posadzki. Jest wiele przyczyn takiego wyboru: jest praktyczny i wygodny w użytkowaniu. Posadzki betonowe są niezwykle trwałe, odporne na ścieranie, trudne do zarysowania i odporne na wilgoć. Wykorzystanie betonu wbrew naszym oczekiwaniom, nie jest tanim i ekonomicznym wykończeniem. Jego koszt kształtuje się na poziomie od 200 do 400 zł/m 2.

Wady betonowej podłogi

Podłoga z betonu ma liczne zalety: wytrzymałość, odporność na ścieranie i prosta odnowa. Jednak są pewne wady takiego rozwiązania. Wykonanie podłogi betonowej jest bardziej czasochłonne, więc jeśli zależy nam na czasie, lepiej zdecydować się na inne rozwiązanie. Jest to praca, którą należałoby zlecić fachowcom – powoduje dodatkową generację kosztów. Jak wiadomo, taka posadzka jest bardzo zimna i należałoby wziąć pod uwagę montaż ogrzewania podłogowego. Kolejną wadą, o której mało kto mówi, jest to, że na podłodze mogą pojawiać się rysy, ale spowodowane są małą rozciągliwością materiału.

Więcej na stronie: http://wlodar.com.pl/.

Dodaj komentarz