Karsanit.pl

wszystko dla domu

szalunek scienny

Szalunki ścienne w atrakcyjnych cenach. Gdzie ich szukać?

Szalunki ścienne są obecnie wykorzystywane zarówno podczas tworzenia dużych rozmiarów inwestycji, jak i budowy domów jednorodzinnych, ponieważ znacznie przyspieszają proces wykonywania ścian. Jest to rozwiązanie technologiczne, które pozytywnie wpływa również na ostateczny wygląd ścian, co sprawia, że elementy te są obecnie niezwykle popularne na budowach. Szalunki ścienne różnią się między sobą między innymi typem mocowania takiej konstrukcji, ponieważ niektóre elementy wymagają użycia dźwigu, a inne można zamocować ręcznie. Na rynku dostępne są zarówno używane, jak i nowe szalunki ścienne. Gdzie jednak można ich szukać w atrakcyjnych cenach? Podpowiadamy.

Jakie szalunki ścienne są dostępne na rynku?

Obecnie dostępnych na rynku jest wiele różnych typów szalunków, które umożliwiają tworzenie nie tylko ścian, ale również stropów. Wśród szalunków ściennych można wymienić systemy do ścian prostych, łukowych i jednostronnych. Te pierwsze przeznaczone są zarówno do małych, średnich, jak i dużych budynków, dlatego wykorzystywane są zarówno w budownictwie domowym, mieszkaniowym, biurowym, jak i przemysłowym. Szalunki ścienne do ścian prostych to najczęściej poszukiwane w atrakcyjnych cenach systemy ze względu na szerokie możliwości ich zastosowania.

Z kolei wersje do ścian łukowych znacznie ułatwiają wykonanie takich konstrukcji przy maksymalnym zastosowaniu elementów ściennych. Systemy do ścian jednostronnych zaś wykorzystywane są do bezpiecznego przenoszenia parcia betonu. Pozwalają one między innymi na wykorzystanie różnych geometrii i wysokości ścian.

Zobacz także: https://housering.pl/rusztowania-ramowe-czym-sie-charakteryzuja/

Wynajem szalunków ściennych

Dobór odpowiednich szalunków powinien być dokonany przez kierownika budowy lub inną uprawnioną do takich działań osobę. W przypadku pojedynczych inwestycji, zwłaszcza mniejszych rozmiarów takich jak na przykład budowa domu jednorodzinnego, bardzo często kupno szalunków ściennych nie jest opłacalne i wówczas lepiej zdecydować się na wynajem takich konstrukcji. Warto poszukać doświadczonego dystrybutora szalunków ściennych, aby mieć pewność wynajmując taki system, że jest on odpowiednio zakonserwowany i sprawdzony pod kątem technicznym. Sprzedaż i wynajem szalunków ściennych prowadzi na przykład firma https://szalbud.pl/, która oferuje duży wybór takich systemów. Pamiętajmy, że podczas doboru odpowiednich szalunków ściennych, musimy uwzględnić sposób ich montażu. Jeżeli nie dysponujemy na budowie dźwigami, wówczas powinniśmy wynająć szalunek przeznaczony do ręcznego montażu.

Kupno szalunków ściennych

Na kupno szalunków ściennych zazwyczaj decydują się więksi inwestorzy, a także firmy budowlane, które z takich konstrukcji dość często korzystają. W takim przypadku do wyboru są również wersje przeznaczone do montażu dźwigiem oraz mocowania ręcznego. Ze względu na skalę inwestycji, profesjonalni użytkownicy zazwyczaj stawiają na te pierwsze systemy. Kupując szalunki ścienne, warto zwrócić uwagę na cenę takich elementów, ale również na doświadczenie dystrybutora, a także możliwości doboru dźwigarów szalunków ściennych. Najlepiej postawić na systemy, które pozwalają na dostosowanie deskowania nawet do skomplikowanych kształtów.

Dodaj komentarz