Karsanit.pl

wszystko dla domu

Ekologiczne pakowanie

Ekologiczne pakowanie cieszy się coraz większą popularnością. Może nie jest tak kolorowe i efektowne jak te, które są mniej ekologiczne, jednak są dużo lepsze dla otaczającego nas środowiska. Jakie opakowania, wypełniacze i inne akcesoria są teraz najbardziej popularne? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Dlaczego warto stawiać na ekologiczne opakowania?

Ekologiczne opakowania to takie, które wykonane są z papieru, szkła, skrobi roślinnej, liści bambusa czy palm. Opakowania na prezenty czy przesyłki zazwyczaj wykonane są z tektury i papieru pakowego. Naturalne materiały, z których zrobione są, opakowania są dobre i bezpieczne dla środowiska. Takie materiały można podać recyklingowi i powtórnie wykorzystać. Dzięki używaniu materiałów ekologicznych to my zmniejszamy ilość wszechobecnego plastiku.

Ekologiczne opakowania, na które warto postawić.

Do ekologicznego pakowania możemy wykorzystać różnego rodzaju torby papierowe, papier pakowy, pudełka kartonowe, czy pudełka fasonowe. Dla zwiększenia ich atrakcyjności zawsze możemy pomyśleć o tym, by stworzyć swój własny papier z nadrukiem. Piękne i ekologiczne wypełniacze do twoich paczek i przesyłek wcale nie muszą być nudne, na rynku można znaleźć między innymi papier 3d, wiórki papierowe, papier bezglizowy czy zrzynki tarczane. Wiórki są fajnym rozwiązaniem, bowiem występują w wielu kolorach.

Torby i papier pakowny są najbardziej popularnymi wśród opakowań ekologicznych. Są wykonane z naturalnego papieru i występują w różnych wariantach. W pudełka papierowe i kartonowe zapakujemy rzeczy, które muszą być nieco lepiej zabezpieczone – niech was nie zwiedzie, papier i kartony są solidnie wykonane. Dzięki czemu nasze przesyłki będą bezpieczne.

Tuby kartonowe świetnie sprawdzą się w gdy chcemy przesłać plakaty, grafiki, a nawet ważne dokumenty. Tubę możemy owinąć ozdobnym sznurkiem jutowym lub wstążką z efektem naturalnej rafii.

Dla mniejszych przesyłek dobrą opcją może być koperta kartonowa, czy owijka. Owijka to opakowanie tekturowe, które z łatwością dopasujesz do rozmiaru pakowanej rzeczy. Najczęściej stosowane są w księgarniach internetowych. Do pakowanych przesyłek na pewno przydadzą się też wypełniacze. Postaw na najbardziej naturalny, czyli wiórki papierowe. Dobrze otulają twoją przesyłkę.

Pakowanie prezentów

Jak już pisaliśmy, ekologiczne pakowanie nie musi służyć tylko do pakowania przesyłek. Ekologiczne rozwiązanie świetnie sprawi się także przy pakowaniu prezentów. Wystarczy, że skorzystamy z dekoracji typu wysuszone owoce czy gałązki jodły. Nie tylko pięknie będą wyglądać, ale także pięknie pachnieć. Możemy wykorzystać to co mamy w domu, kawałki cynamonu, kory, a nawet gałązka rozmarynu. Dodając własnoręcznie zrobione bileciki z życzeniami, wywołają uśmiech u każdego obdarowanego.