Karsanit.pl

wszystko dla domu

Mało przestrzeni w mieszkaniu – jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Zdarza się tak, że każda wolna przestrzeń w mieszkaniu jest na wagę złota, a zakup kolejnego sprzętu rodzi problemu, czy znajdziemy na niego miejsce. Jeśli rozważamy zakup oczyszczacza powietrza, a przestrzeń jest znacząco ograniczona, należy dobrze przemyśleć swój wybór i postawić na markę skuteczną, ale i wyjątkowo smukłą.

Jaki oczyszczacz z lampą UV wybrać, aby zmieścił się na małej przestrzeni?

W branżowych sklepach dostępne są różnego rodzaju urządzenia do filtracji powietrza, bardzo tanie urządzenia, są zazwyczaj także niewielkie, jednak prawda jest tak, że nie będą one na tyle skuteczne i nie odfiltrowują wszystkich zanieczyszczeń, a także nie będą jonizować powietrza. Nie oznacza to jednak, że niemożliwością jest kupienie oczyszczacza powietrza skutecznego i o niewielkich rozmiarach. Idealnym przykładem urządzenie jest model duńskiego producenta oczyszczacz VESTFROST VP-A1S70WH. Nie bez powodu wybrałam do tego artykułu, akurat największe urządzenie od tego producenta, ponieważ na jego przykładzie jeszcze łatwiej zobrazować fakt, że nawet urządzenie do tak dużych przestrzeni nie musi być bardzo duże.

Oczyszczacz VESTFROST VP-A1S70WH co przemawia za jego zakupem?

Oczyszczacz z lampą UV jakim jest  VESTFROST VP-A1S70WH, nadaje się do powierzchni nie przekraczającej 80m2, ponieważ właśnie taka według karty produktu jest jego powierzchnia oczyszczania. To bardzo dużo jak na urządzenie, które jest niewielkich rozmiarów. O skuteczności filtracji przesądza wyposażenie urządzenie, czyli: filtr wstępny, węglowy, HEPA, jonizator oraz lampa UV-C LED. Pamiętać należy, że im lepsze filtry i metody filtracji zastosowano w urządzeniu tym skuteczność eliminacji zanieczyszczeń z powietrza będzie większa. Oczyszczacz VESTFROST VP-A1S70WH może zostać wprowadzony w tzw. tryb cichy, lub nocny, w którym nie będzie emitował dużego hałasu, poza tym trybem urządzenie także nie należy do najgłośniejszych. Dzięki automatycznej pracy może pracować bez większej ingerencji użytkownika, a obsługa poprzez aplikację mobilną jeszcze upraszcza kwestię jego sterowania. Wszystkie 3 urządzenia od Vestfrost posiadają blokadę rodzicielską, a największy model nadaje się również do biur, czy dużo większych przestrzeni, np. szpitali czy przychodni. Pomimo wysokiej wydajności i powierzchni oczyszczania jego smukły wygląd i wielkość pozwalają na uiszczenia także w miejscu, gdzie wolnej przestrzeni brak, mówiąc kolokwialnie, ten model z pewnością nie zagraci nam mieszkania, czy biura.

Dlaczego warto korzystać z oczyszczacza powietrza?

Oczyszczacz powietrza, oczywiście ten o wysokiej skuteczności, jest w stanie wyeliminować szkodliwe zanieczyszczenia, w tym wirusy i bakterie, a także pochodne smogu, czyli groźne nawet dla życia pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10. Czyste powietrze natomiast pozytywnie wpływa na zdrowie, jakość życia, snu, koncentrację i samopoczucie. Świetnie sprawdza się w miejscu gdzie przebywają dzieci, a także alergicy. Dobry oczyszczacz powietrza z lampą UV to inwestycja w zdrowie swoje i najbliższych, czy też pracowników.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl