Karsanit.pl

wszystko dla domu

Beton towarowy ‒ właściwości i zastosowanie

Żaden powstający budynek nie może obejść się bez betonu wysokiej jakości. Niestety wiele osób decyduje się na wyrób betonu we własnym zakresie, co może wiązać się z poważnymi konsekwencjami i ryzykiem, jak chociażby nieodpowiednie proporcje mieszanki. Rozwiązaniem tego problemu jest beton towarowy.

Czym jest beton towarowy?

Beton towarowy stanowi niezwykle bezpieczną alternatywę dla betonu zwykłego, wyrabianego bezpośrednio na budowie. Jego produkcja odbywa się na węzłach betoniarskich, a następnie zostaje on przewieziony na miejsce budowy w specjalnych betonowozach.  Jego produkcja jest w pełni zautomatyzowana. Dzięki temu mamy pewność, że poszczególne elementy mieszanki posiadają właściwe proporcje. 

Właściwości betonu towarowego                                                  

Składnikami betonu towarowego są dwa rodzaje kruszywa: grube i drobne, ponadto cement, woda oraz dodatki uszlachetniające. Dzięki takiemu doborowi składników masa twardnieje i tym samym zyskuje optymalną wytrzymałość.

Beton towarowy jest nie tylko trwałym, ale równocześnie bardzo plastycznym materiałem. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że koszty jego produkcji są stosunkowo niskie, dlatego można zakupić go w przystępnej cenie.

Wysokie parametry wytrzymałościowe betonu towarowego sprawiają, że sprawdza się on idealnie do tworzenia elementów nośnych oraz budowy dróg.

Gdzie zamówić beton towarowy?

Rozwój przemysłu budowlanego i coraz większe zapotrzebowanie na podstawowe materiały sprawia, że obecnie na rynku istnieje wiele wytwórni betonu.  Jednak skąd możemy mieć pewność, że dana wytwórnia jest godna zaufania?

W takiej sytuacji przede wszystkim warto sprawdzić czy konkretna betoniarnia posiada referencje. Opinie pochodzące od klientów bardzo często są wystarczające, aby ocenić czy wybrana przez nas betoniarnia będzie spełniać nasze oczekiwania. Szukając dobrej betoniarni warto także zwrócić uwagę na posiadane przez nią certyfikaty.

Jeśli szukasz godnej zaufania betoniarni oferującej beton towarowy najwyższej klasy, odwiedź stronę: http://wlodar.com.pl/. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

Dodaj komentarz