Karsanit.pl

wszystko dla domu

Czy worek lniany na chleb to dobry wybór?

Starając się żyć ekologicznie – chcemy podejmować tylko dobre wybory i unikać sytuacji, w których zakupiony produkt nie spełnia naszych oczekiwań. Właśnie na tym polega życie w stylu less waste – staramy się produkować jak najmniej śmieci i odpowiednio wykorzystywać rzeczy, które już posiadamy. Czy worek lniany na pieczywo to więc zakup, który wart jest swojej ceny?

Torba na chleb – jaką wybrać?

Jeżeli nie pieczemy chleba w domu – najpewniej kupujemy go w piekarni lub innym sklepie. To produkt spożywczy, który najlepiej smakuje, gdy jest świeży, dlatego często wybieramy się na zakupy tuż o poranku. Takie codzienne wycieczki mogą jednak generować nadmiar śmieci – często kupujemy chleb w plastikowym opakowaniu lub pakujemy go w woreczek z tworzywa sztucznego. Jak z tym skończyć? 

Rozwiązaniem są wielorazowe worki na pieczywo, które dostępne są w różnych wariantach. O ile woreczki na warzywa i owoce są często wykonane z bawełnianych materiałów o drobnych oczkach, tak też w przypadku pieczywa nie zdają one egzaminu. Na popularności zyskują jednak lniane worki.

Worek lniany na chleb – zalety

Worki lniane znane są nie od dziś. Szyły je już nasze babcie, ale na jakiś czas – niestety – odeszły do lamusa. Aktualnie znów wróciły do łask i doskonale wpisują się ekologiczny styl życia. Len to materiał, który jest bardzo wytrzymały i może doskonale służyć nam przez wiele lat. Jest jednak dosyć drogi, dlatego warto odpowiednio go użytkować. 

Worek lniany na pieczywo posiada także właściwości bakteriobójcze oraz antyseptyczne – dlatego tak chętnie stosuje się go w przypadku żywności. Sprawia, że pieczywo na długi czas zachowuje swoją świeżość, przez co chleb czy bułki smakują później przepysznie! Wszystko dlatego, że len to materiał przewiewny i lekki – pozwala na odpowiednią cyrkulację powietrza, ale jednocześnie nie powoduje problemu przesuszenia. 

Coraz więcej osób wybiera lniane worki ze względów estetycznych – to piękny dodatek do kuchni, który prezentuje się znacznie lepiej niż reklamówki z tworzywa sztucznego. Sprawdź inne ekologiczne produkty, które mogą przydać się w Twoim domu: https://www.minieco.pl.

Dodaj komentarz