Karsanit.pl

wszystko dla domu

Podział betonu na klasy – zastosowanie

Beton to jeden z najbardziej popularnych współcześnie surowców budowlanych. To bardzo postępowy materiał, który mimo prostego składu na przełomie lat jest ulepszany za pomocą specjalnych domieszek. Składniki zawarte w domieszkach gwarantują nam poszczególne cechy, dzięki którym beton będzie dostosowany do naszych potrzeb i będzie spełniał wymogi nowoczesnego, bezpiecznego budownictwa oraz indywidualnych preferencji klienta.

Podział betonu na klasy

Aby wybrać odpowiednią klasę betonu należy wziąć pod uwagę jak zamierzamy wykorzystać produkt. Co będzie istotne w zastosowaniu oraz jakie właściwości i cechy chcemy uzyskać. Warto zasugerować się podziałem betonu na klasy. Podpowie nam to dokonać odpowiedniego wyboru betonu, który spełni nasze oczekiwania. Beton Myszków przedstawia gamę betonów o różnorodnych klasach i właściwościach wysokiej jakości. Wyróżniamy podział betonu na klasy ze specjalnymi oznaczeniami:

  • beton lekki (LC),
  • beton zwykły (C),
  • beton ciężki (C)

Beton lekki

Beton lekki jest pozbawiony jednego ze składników – kruszywa lub jest zastąpione lekkim kruszywem keramzytowym lub styropianowym. Jest znacznie o mniejszej gęstości, co dobrze wpływa na konstrukcję budynków, stropy są znacznie lżejsze co jest korzystne.

Beton zwykły

Beton zwykły składa się z podstawowych składników – cement, kruszywo, domieszki i woda. Jest powszechnie stosowany w każdym typie budowli. Dzieli się na konstrukcyjny i niekonstrukcyjny. Pierwszy ma zastosowanie w belkach, ścianach, stropach i schodach. Drugi zaś jest idealny dla posadzek oraz fundamentów.

Beton ciężki

Beton ciężki składa się z podstawowych składników oraz dodatkowych domieszek wpływających na gęstość betonu. Ten rodzaj betonu najczęściej ma zastosowanie przy budowie osłon kabin RTG oraz centrów onkologicznych, a także przy budowie reaktorów i elektrowni atomowych. Dzięki swoim właściwościom i gęstości nie przepuszcza promieniowania jonizującego, które jest szkodliwe. Zostaje wchłonięte przez beton ciężki.

Więcej na stronie: http://wlodar.pl/.

Dodaj komentarz