Karsanit.pl

wszystko dla domu

Pellet drzewny – gdzie stosujemy?

Obecnie, gdy coraz częściej mówi się o szkodliwym wpływie ogrzewania na środowisko, większa część osób poszukuje ekologicznych i bezpiecznych dla otoczenia surowców. Jednym z nich jest pellet drzewny, czyli źródło energii w formie sprasowanych trocin pod wysokim ciśnieniem. Jego stosowanie nie powoduje degradacji natury i nie wpływa na pogarszanie się jakości powietrza. A to wszystko za sprawą niskiej emisji dwutlenku węgla podczas spalania.

Pellet drzewny – jaki wybrać?

Kupując pellet należy wybierać tylko sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy cieszą się uznaniem wśród specjalistów z branży. Takie firmy powinny posiadać odpowiednie certyfikaty jakości, które potwierdzają bezpieczeństwo ich stosowania. Wykorzystanie tego surowca to gwarancja bezpieczeństwa domowników, jak i środowiska. Wybierając pellet Częstochowa mamy pewność, że jest to produkt o maksymalnej wydajności i znakomitych właściwościach użytkowych.

Popularność alternatywnych paliw, takich jak pellety drzewne rośnie w naszym kraju z roku na rok. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, że wpływają bezpośrednio na swoje środowisko. Warto zatem porzucić stare metody ogrzewania pomieszczeń i przerzucić się na ekologiczne rozwiązanie, jakim jest pellet.

Zastosowanie pelletu drzewnego

Można go stosować do ogrzewania różnego rodzaju budynków, jak zwykłe mieszkania czy obiekty firmowe. Pellet powstaje z różnego rodzaju odpadów drewna, których już nie da się wykorzystać w dalszej produkcji. Właściwości energetyczne tego rodzaju opału są zaskakująco wysokie. Śmiało można powiedzieć, że kwalifikuje się jako jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii. Pellet można stosować w:

  • piekarniach,
  • pizzeriach,
  • ciepłowniach,
  • hotelach,
  • muzeach,
  • szkołach,
  • domach jednorodzinnych,
  • halach produkcyjnych.

Jak widać miejsc wykorzystania pelletu jest wiele. Granulat drzewny może być także stosowany do grillów automatycznych. Pellet znakomicie nada się także jako wyściółka dla zwierząt hodowlanych oraz domowych. Wykorzystany przykładowo w zagrodach dla koni, czy klatkach dla zwierząt, sprawdzi się idealnie.

Więcej na stronie: https://envun.pl/.

Dodaj komentarz