Karsanit.pl

wszystko dla domu

Posadzka żywiczna w łazience. Czy warto?

Jeśli jesteśmy na etapie wykończenia podłogi w łazience, wcale nie musimy decydować się na kafelki. Jest to oczywiście pierwsze rozwiązanie, jakie przychodzi na myśl, jednak płytki ceramiczne, choć dostępne w wielu wzorach i tanie, mają też swoje wady. Czyszczenie fug pomiędzy nimi może znacząco utrudnić życie, ponadto kafelki łatwo uszkodzić, jeśli spadnie na nie coś ciężkiego. Trudno wyobrazić sobie remont całej posadzki tylko po to, by wymienić jedną pękniętą płytkę. Alternatywą na pokrycie podłogi w łazience może być żywica.

Posadzka żywiczna w łazience: zalety

Posadzki żywiczne tworzą idealnie gładką taflę, pozbawioną fug i innych łączeń. To sprawia, że zyskujemy nie tylko bardzo efektowny, estetyczny wygląd, ale także ułatwiamy sobie codzienne sprzątanie. Usunięcie kurzu z podłogi żywicznej nie stanowi żadnego problemu, ponieważ tworzy ona szczelną warstwę, która nie pozwala na zagnieżdżanie się zabrudzeń. To sprawia, że posadzka z żywicy jest idealnym wyborem dla alergików. 

Jak wiadomo, łazienka to pomieszczenie o wysokim poziomie wilgotności. Woda może dostawać się pod kafelki, co sprzyja rozwojowi grzybów. Tymczasem posadzki żywiczne są zupełnie odporne na wilgoć, a przy okazji nie ulegają przebarwieniom pod wpływem silnych substancji chemicznych. 

Posadzka żywiczna cechuje się ogromną wytrzymałością. Kiedy położymy ją w łazience, nie musimy się martwić o rysy czy odkształcenia wynikające z codziennego użytkowania. Nie zaszkodzi im nawet sprzęt o dużym ciężarze. W razie powstania ewentualnych ubytków, naprawa posadzki żywicznej przebiega sprawnie i bez śladów. Jeśli jednak zostanie odpowiednio zakonserwowana, przetrwa w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

Posadzka żywiczna w łazience: wady

Decydując się na podłogę z żywicy w naszej łazience, na pewno musimy liczyć się z kosztami. Położenie płytek ceramicznych wyjdzie zdecydowanie taniej, jednak nie osiągniemy tak długotrwałego, eleganckiego efektu. Pokrycie żywicą 1 m² może sięgać nawet 200 zł.

Nie poleca się także wykonywania posadzki żywicznej na własną rękę. Zdecydowanie lepiej zatrudnić fachowców, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami za robociznę.

Oferty przygotowania podłóg żywicznych i nie tylko znajdziesz na https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz