Karsanit.pl

wszystko dla domu

Renowacja podłogi – na tym nie oszczędzaj!

Podłoga to ten element wystroju wnętrza, który zmieniamy najrzadziej. Z jednej strony dlatego, że jest jednym z kosztowniejszych materiałów, a z drugiej, ponieważ łatwo ją odświeżyć za pomocą specjalnych preparatów do czyszczenia czy inwestycji w ładny dywan. Jednak, kiedy trzeba wymienić ją na nową, nie warto oszczędzać na kilku rzeczach. O tym, jak zabrać się do renowacji podłogi, przeczytasz w tym artykule.

Jak nie wybierać podłogi?

Większość osób podąża w tej kwestii za utartymi schematami – do salonu parkiet, do kuchni kafelki, a w sypialni panele i kilka dywaników. To duży błąd. Nie szukając nowoczesnych rozwiązań jeśli chodzi o podłogę i nie sprawdzając, co nowego pojawiło się na rynku, możemy sporo przepłacić za materiał, który będzie gorszej jakości. Dlatego łammy schematy i celujmy w nowości podłogowe. Przykładowo, kiedyś wykładziny dywanowe kojarzyły nam się głównie z czasami PRL i świetlicami w szkole. Teraz to modne i nowoczesne systemy podłogowe, które nie tylko odmieniają wnętrze i sprawiają, że mieszkanie jest na czasie, ale i są funkcjonalne.

Podłoga z wystawki lub promocji – dlaczego nie warto?

Każdy, kto choć raz odwiedził market budowlany, na pewno kojarzy te ściany ze wzorami podłóg różnego rodzaju i kuszącymi, kolorowymi kartkami z ceną promocyjną. Nie warto pochopnie decydować się na tego typu podłogę. Po pierwsze, dlatego że nie wiadomo, ile czasu już „wisi” na ścianie w markecie, a po drugie, może być wypłowiała lub stracić swoje właściwości ochronne. Chcąc więc naprawdę zaoszczędzić, starajmy się po prostu wybrać tańsze rodzaje podłóg, ale na pewno nie te, z promocji i wystawek.

Preparaty i podkłady do montażu i wykończenia podłogi

Kolejna kwestia, to produkty, które są niezbędne do montażu podłogi w prawidłowy sposób, to wszelkiego rodzaju podkłady i preparaty zabezpieczające. Wybierając je, nie kierujmy się jedynie ceną. Kupujmy produkty dedykowane danemu wariantowi podłogi i postępujmy zgodne z instrukcjami, które zawiera opakowanie. Jeśli nie wiemy, jak się zabrać do montażu lub przygotowania powierzchni, poradźmy się fachowca i zatrudnijmy ekipę. Z kolei szukając podłóg na każdą kieszeń, odwieźmy tego producenta: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz