Karsanit.pl

wszystko dla domu

Chłodne odcienie w sypialni w parze z metalicznymi akcentami – trendy 2020

Głęboki i zdrowy sen – który odpowiednio zregeneruje nasz organizm po ciężkim dniu – nie będzie możliwy, bez odpowiednio zaaranżowanej sypialni. Jak pogodzić trendy wnętrzarskie z wygodą i wypoczynkiem dobrej jakości? Czy w sypialni wszystko powinno jedynie wyglądać, a to czy jest komfortowe należy zepchnąć na drugi plan? Bynajmniej. O tym, że da się spać w modnie urządzonym pokoju, ale bez straty na wygodzie i jakości snu, przeczytasz w naszym artykule.

Chłodne odcienie – zrelaksuj się przed zaśnięciem

Jeszcze kilka lat temu, w sypialniach królowały ciepłe kolory, które miały za zadanie wprowadzić do nich przytulność i ułatwić nam zrelaksowanie się przed regenerującym wypoczynkiem nocnym. Teraz trendy się zmieniły. Na czasie są chłodne barwy, które uzupełnione odpowiednimi dodatkami dekoracyjnymi i tekstylnymi, również wyciszą umysł i pozwolą nam ukoić nerwy. Ciemne odcienie zieleni, błękitu i żółci sprawdzą się idealnie, ale pod warunkiem, że wykończymy sypialnię odpowiednimi bibelotami, przełamującymi te zimne kolory. Z pomocą przychodzą nam wszelkiego rodzaju lampy, budziki, świeczniki, donice na kwiaty lub akcesoria ozdabiające zasłony, w połyskujących, metalicznych barwach, imitujących złoto. Oprócz tego, zadbajmy o odpowiednią jakość światła i rozmieszczenia oświetlenia tak, by sprzyjało wyciszeniu. Ważne jest także serce sypialni, czyli łóżko. Ja je wybrać, by moda poszła w parze z komfortem?

Wygodne i designerskie łóżko – najlepsze modele

Jednym z najlepszych modeli łóżek – jeśli chodzi o perfekcyjne zestawienie designu z wygodą – jest kontynentalne. Charakteryzuje się eleganckim wyglądem w nowoczesnym stylu i funkcjonalnością. Mamy tu aż 3 elementy, które pozwolą nam się wyspać lub zrelaksować przed nocnym wypoczynkiem – wygodny materiałowy zagłówek, pojemnik na pościel i optymalna wysokość łóżka. Dzięki temu, w naszej sypialni łatwo będzie utrzymać porządek i dobrze się wyspać. Pamiętajmy również o materacu. Zanim kupimy wymarzony, przejrzyjmy różne modele. Do łóżka jednoosobowego idealnie sprawdzi się lateksowy materac 80×200, który sprzyja prawidłowej postawie ciała w czasie snu, jest antyalergiczny i wykonany z trwałych materiałów.

Dodaj komentarz