Schody żelbetonowe – nie tylko na zewnątrz

Schody z żelbetonu to bardzo popularne i ekonomiczne rozwiązanie budowlane, które nie tylko pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale ułatwia wykończenie domu na piętrze. Jeśli w naszym mieszkaniu ma zagościć klimat surowy, minimalistyczny lub industrialny, schody żelbetonowe będą dobrym wstępem do urządzenia domu w owym stylu. O tym, dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować, przeczytasz w niniejszym artykule.

Wybór schodów a styl wnętrza

O tym, jakie schody mają się pojawić w naszym domu, musimy zdecydować już na etapie projektowania budynku i rozkładu pomieszczeń. Warto wiedzieć, że dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale i przyspieszymy prace ekipy. Jeśli zdecydujemy się na schody wykonane z żelbetonu i będziemy chcieli je pozostawić na stałe, wnętrze mieszkania należy dopasować do ich charakteru. Aranżacja mieszkania powinna być wykonana w industrialnym i minimalistycznym stylu. Kiedy natomiast schody mają służyć jedynie jako element ułatwiający pracę na piętrze budynku, trzeba dodatkowo wybrać ostateczny styl i rodzaj schodów do swojego mieszkania.

Schody z żelbetonu – to musisz wiedzieć

Do wykonania schodów żelbetonowych, niezbędny jest beton towarowy w klasie B15 lub B20. Tylko taki wariant tego materiału, zapewni schodom wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Betonowanie konstrukcji musimy rozpocząć od najniższego stopnia – zapewni to równomierne wypoziomowanie betonu na stopniach schodów.

Pamiętajmy, że tego typu prace lepiej powierzyć ekipie fachowców. Nie warto również samemu produkować betonu, ponieważ nie tylko zajmie to więcej czasu i pochłonie mnóstwo siły, ale będzie również kosztowniejsze. Beton najlepszej jakości możesz zamówić, np. tutaj: http://wlodar.com.pl/.

Schody żelbetonowe – dlaczego warto?

Wybór schodów z żelbetonu będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli szukamy ekonomicznego i trwałego rozwiązania. Zachowanie wystroju wnętrza w klimacie tego typu schodów, to krok do zaaranżowania minimalistycznego domu w industrialnym stylu. Pamiętajmy, że ostatecznie zawsze możemy zdecydować się na inny rodzaj schodów, więc początkowy wybór nie musi być finalny.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *