Karsanit.pl

wszystko dla domu

Schody żelbetonowe – nie tylko na zewnątrz

Schody z żelbetonu to bardzo popularne i ekonomiczne rozwiązanie budowlane, które nie tylko pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale ułatwia wykończenie domu na piętrze. Jeśli w naszym mieszkaniu ma zagościć klimat surowy, minimalistyczny lub industrialny, schody żelbetonowe będą dobrym wstępem do urządzenia domu w owym stylu. O tym, dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować, przeczytasz w niniejszym artykule.

Wybór schodów a styl wnętrza

O tym, jakie schody mają się pojawić w naszym domu, musimy zdecydować już na etapie projektowania budynku i rozkładu pomieszczeń. Warto wiedzieć, że dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale i przyspieszymy prace ekipy. Jeśli zdecydujemy się na schody wykonane z żelbetonu i będziemy chcieli je pozostawić na stałe, wnętrze mieszkania należy dopasować do ich charakteru. Aranżacja mieszkania powinna być wykonana w industrialnym i minimalistycznym stylu. Kiedy natomiast schody mają służyć jedynie jako element ułatwiający pracę na piętrze budynku, trzeba dodatkowo wybrać ostateczny styl i rodzaj schodów do swojego mieszkania.

Schody z żelbetonu – to musisz wiedzieć

Do wykonania schodów żelbetonowych, niezbędny jest beton towarowy w klasie B15 lub B20. Tylko taki wariant tego materiału, zapewni schodom wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Betonowanie konstrukcji musimy rozpocząć od najniższego stopnia – zapewni to równomierne wypoziomowanie betonu na stopniach schodów.

Pamiętajmy, że tego typu prace lepiej powierzyć ekipie fachowców. Nie warto również samemu produkować betonu, ponieważ nie tylko zajmie to więcej czasu i pochłonie mnóstwo siły, ale będzie również kosztowniejsze. Beton najlepszej jakości możesz zamówić, np. tutaj: http://wlodar.com.pl/.

Schody żelbetonowe – dlaczego warto?

Wybór schodów z żelbetonu będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli szukamy ekonomicznego i trwałego rozwiązania. Zachowanie wystroju wnętrza w klimacie tego typu schodów, to krok do zaaranżowania minimalistycznego domu w industrialnym stylu. Pamiętajmy, że ostatecznie zawsze możemy zdecydować się na inny rodzaj schodów, więc początkowy wybór nie musi być finalny.

Dodaj komentarz