Karsanit.pl

wszystko dla domu

Ogród szyty na miarę

Każdy posiadacz ogrodu chce, aby stanowił on wizytówkę domu. Jak zagospodarować ogród i jak o niego dbać, żeby przynosił radość właścicielowi i budził zachwyt sąsiadów?

Rośliny do ogrodu

Wybór roślin do ogrodu zależy w dużej mierze od nasłonecznienia, ukształtowania terenu i czasu, jaki będziemy mogli na niego poświęcić. W słonecznym ogrodzie pięknie będą się prezentować: słoneczniki, chabry, kocanki, cynie. Krzewem odpowiednim do miejsc nasłonecznionych jest magnolia i judaszowiec południowy. W ogrodzie cienistym hortensje odnajdą się bez problemu. Poza tym zielonym akcentem w cieniu mogą być iglaki. Często stosowanym rozwiązaniem w dzisiejszych ogrodach jest skalniak. Zakładanie i budowa takiego elementu jest dosyć pracochłonna i wymaga sporo czasu, natomiast potem daje on sobie radę sam, bez większej interwencji człowieka. 

Trawnik

Dla zapracowanych posiadaczy ogrodu, dobrym pomysłem jest zaplanowanie trawnika na większości powierzchni terenu. Najlepszym czasem na wysiew trawy jest wiosna, bowiem wtedy panuje największa wilgotność gleby i powietrza. Drugim terminem wysiewu jest końcówka lata, czyli od sierpnia do października. Pierwsze koszenie nowej trawy powinno się odbyć, gdy źdźbła osiągną około 10 cm wysokości. Do koszenia trawnika należy używać kosiarki o ostrych nożach, w przeciwnym razie trawa nie będzie cięta, tylko rwana, co wpłynie niekorzystnie na estetykę terenu. 

Jak wybrać kosiarkę?

Wybór kosiarki zależy od powierzchni. Przy małych ogrodach wystarczy ręczna kosiarka lub kosiarka pchana. Natomiast przy bardzo dużych terenach świetnym rozwiązaniem jest traktorek ogrodowy. Należy pamiętać, aby kosiarka była regularnie czyszczona i konserwowana. Dzięki temu dłużej będzie działała bez usterek. W przypadku niewielkich awarii często możemy je usunąć samodzielnie. Wystarczy odrobina zmysłu technicznego i chęci. Części do kosiarek są ogólnodostępne. Najczęściej wymienianą częścią kosiarki są noże. Wynika to z największego ich zużycia. 

Inne narzędzia ogrodnicze

Poza kosiarką każdy posiadacz ogrodu powinien zaopatrzyć się w inne narzędzia niezbędne do utrzymania porządku. Na pewno potrzebne będą grabie, sekatory, szpadel, siekiera. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: https://ogrodexmilicz.pl.  

Dodaj komentarz