Karsanit.pl

wszystko dla domu

Aromat świeżo zmielonej kawy we własnej kuchni

mlynek
Grubość zmielonych ziaren kawy w dużym stopniu wpływa na smak napoju. Przygotowanie ich tuż przed zaparzeniem w nowym, żarnowym młynku MMK-05 firmy MPM zapewni maksimum aromatu i walorów smakowych.

Substancje zawarte w kawie charakteryzują się dużą lotnością, najlepiej jest zmielić ziarna kawowca bezpośrednio przed przygotowaniem napoju. Ponadto, żeby wydobyć pełnię smaku należy odpowiednio dopasować grubość przemiału do sposobu parzenia. Młynek firmy MPM z 17-stopniową regulacją grubości mielenia jest urządzeniem, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Model MMK-05 to zautomatyzowany młynek wyposażony w żarna ze stali nierdzewnej. Jego mechanizm działa podobnie do tego, zainstalowanego w manualnych odpowiednikach, dlatego jest odpowiedni dla koneserów. Ponadto, urządzenie umożliwia ustawienie grubości aż na 17 sposobów. Pozwala to na przygotowanie zarówno grubo mielonych ziaren do praski francuskiej czy ekspresu przelewowego, jak i drobnego, gładkiego proszku do ekspresu ciśnieniowego.

Dla tych, którzy cenią sobie wygodę użytkowania, firma MPM wyposażyła produkt w poręczny wysuwany pojemnik oraz timer informujący o zakończeniu mielenia po 60 sekundach. Z kolei przeźroczysta pokrywa umożliwia stałą weryfikację ilości ziaren w młynku bez potrzeby otwierania urządzenia. Ponadto bezpieczeństwo zapewni zabezpieczenie przed uruchomieniem młynka bez pokrywy oraz gumowe, antypoślizgowe nóżki.

Na wyśmienity smak espresso wpływa wiele czynników – gatunek kawowca, sposób palenia czy technikę zaparzania. Jednak to świeżo zmielone ziarna zapewniają pełnię aromatu i smaku. Żarnowy młynek MMK-05 firmy MPM umożliwi przygotowanie profesjonalnej kawy w zaciszu domowym.

Dodaj komentarz