Karsanit.pl

wszystko dla domu

Energetyzujące akcenty w nowoczesnych wnętrzach. Przegląd nowych odcieni Dekoral Fashion i Akrylit W

Ascetyzm i uporządkowanie nowoczesności są cechami, które niebywale trudno zastosować w wystroju wnętrz. Jak bowiem pozbyć się wszystkich pamiątek i bibelotów? Kiedy już nam się to uda, często dochodzimy do wniosku, że w naszym mieszkaniu zapanowała aranżacyjna pustka. W jaki sposób dodać dynamiki nowoczesnemu wnętrzu, nie rezygnując z jego skromnego charakteru?

Energetyzujące akcenty kolorystyczne są najlepszym rozwiązaniem tego wnętrzarskiego dylematu. Wystarczy jeden wyrazisty, kontrastujący odcień, by cały pokój nabrał pozytywnego wyrazu, a osobowość lokatora została podkreślona. W tym przedsięwzięciu doskonale sprawdzą się wiosenne nowości, które zagościły w paletach farb marki Dekoral: Akrylit W i Hypoalergicznej Szorowalnej Lateksowej o efekcie satynowym. Aż dwadzieścia nowych kolorów czeka, by zainspirować nas do metamorfozy.

Marzenia o błękitnych migdałach

Odcienie błękitu i niebieskiego – stonowane, delikatne a zarazem wyraziste – stanowią ciekawą propozycję ożywienia wnętrz służących głównie odpoczynkowi. Niebieski atrament z palety farby Akrylit W marki Dekoral to kolor, który doskonale sprawdzi się w aranżacji sypialni utrzymanej w subtelnym, nowoczesnym stylu. Połączony z Beżową inspiracją stworzy spokojne, świeże tło dla szarości i granatów – charakterystycznych dla minimalizmu kolorów. Dzięki promiennemu połączeniu czystych i jasnych barw elementy, takie jak popielata tapicerka łóżka, granatowa pościel z satyny, szary dywan i czarny, nowoczesny fotel zyskują nowy, pogodny kontekst. Miękkości całej aranżacji dodają elementy naturalnie beżowego i bielonego drewna w postaci nocnej szafki i lampki.

– Niebieski atrament i Beżowa inspiracja nie tylko ożywią minimalistyczne szarości, ale także wprowadzą dynamikę do pomieszczenia. O poranku niebiesko – beżowe ściany pięknie odbijają światło słoneczne, pobudzając do życia i nastrajając do działania. Wieczorem natomiast delikatnie gasną, dzięki czemu współgrają z elementami wystroju, tworząc wyciszającą oprawę. W takiej scenerii będziemy zasypiać z przyjemnością – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Soczyste eksperymenty

Po odcieniach szarości i beżu to biel jest kolorem najczęściej kojarzonym z nowoczesnym minimalizmem. Po pewnym czasie nawet tak elegancki i spokojny kolor może się znudzić. Można jednak odświeżyć biel ciekawym kontrastem. Szczególnie w przypadku aranżacji wnętrz reprezentacyjnych, takich jak salon możemy pozwolić sobie na bogatsze zestawienie odważnych odcieni. Nie musimy obawiać się soczystych i intensywnych barw – zastosowane na niewielkich przestrzeniach nie przytłoczą wnętrza. Jakie kolory zatem wybrać? Godne uwagi, elektryzujące zestawienie tworzy duet: Czerwone sukno i Atramentowy fular. Oba kolory – dostępne w palecie nowej Hypoalergicznej, Szorowalnej, Lateksowej farby o efekcie satynowym z oferty marki Dekoral Fashion – łączy podobne nasycenie, dzięki czemu tworzą zgraną parę. Tak ciemne, zdecydowane i intensywne barwy są stworzone do tego, by zestawiać je z odcieniami bieli i beży obecnych na ścianach i w wykończeniu sofy oraz stolika. Wszystkie kolorystyczne składniki takiego kontrastu zyskują – biel nabiera charakteru, a Czerwone sukno i Atramentowy fular zostają rozświetlone. Minimalistycznie urządzony salon zyskuje wyrazistą ozdobę bez dodatku jakichkolwiek akcesoriów. Ta aranżacja przekonuje, że mniej znaczy więcej.

Dodaj komentarz