Karsanit.pl

wszystko dla domu

Mieszkanie z charakterem – sposób na dynamiczne wnętrze

domek
Dynamiczne i oryginalne wnętrza nie muszą być przepełnione licznymi przedmiotami i dodatkami, które będą podkreślać ich charakter. To właśnie prostota i minimalizm, wzbogacone kilkoma detalami, mogą być kluczem do nadania dynamiki pomieszczeniu i nasycenia go emocjami. Goła ściana albo jej jasna struktura w połączeniu z podłogą o drewnianej fakturze i nielicznymi meblami pozwolą na pozostawienie sporej przestrzeni na oddech. Kropkę nad i postawimy łącząc zimne, spokojne barwy z przebłyskami żywej czerwieni.

W mieszkaniu spędzamy większość wolnego czasu, dlatego też powinno ono być urządzone w taki sposób, by czuć się w nim komfortowo. Mieszkanie to również wizytówka właściciela, która podkreśla jego wyjątkowy charakter. Jeśli nasza osobowość jest prawdziwym żywiołem oraz uwielbiamy ruch i swobodę to powinniśmy pomyśleć o aranżacji, która nie ograniczy naszego usposobienia, a dodatkowo podkreśli i wyeksponuje nasz temperament.

– Oryginalny wystrój wnętrz coraz częściej gości w naszych mieszkaniach. Poprzez niecodzienną stylizację wyrażamy siebie, eksponujemy swój charakter i zainteresowania – mówi Aleksander Czaplicki, Menedżer Produktu Kronopol. – Osoby o silnym, dynamicznym charakterze powinny zwrócić szczególną uwagę na rdzeń aranżacji, jakim jest odpowiednio dopasowana podłoga. To właśnie dzięki niej możemy nadać wnętrzu energii i wyrazu tworząc przy tym niepowtarzalny klimat mieszkania – dodaje.

Siła kontrastów
Osoby, które na co dzień preferują aktywny tryb życia powinny postawić na prostotę i minimalizm. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest pozostawienie ścian w surowym stanie, z widoczną strukturą materiału, z którego zostały wykonane, np. betonu. Jeśli zdecydujemy się na ich pomalowanie warto wybrać biały kolor, który w naturalny sposób będzie przenikał się z szarościami. Dzięki temu uzyskamy jednocześnie prostolinijny, jak i nietuzinkowy efekt. Tak powstałą aranżację podkreślą czarne i czerwone elementy wyposażenia, które dodadzą jej odrobinę ekstrawagancji. Ponadto czerwień i czerń zapewni nie tylko wyrazisty charakter, ale również nasyci wnętrze pozytywną energią.

– To właśnie dzięki drobnym zabiegom na pozór spokojne wnętrze, pełne odcieni szarości emanuje ciepłem i pobudza naszą wyobraźnię – komentuje Małgorzata Świderska, projektantka z firmy Goya Art. – Design nasączony barwami szarości najlepiej przełamać intensywnymi plamami kolorystycznymi. Taka kompozycja to zestawienie ponadczasowej bazy kolorystycznej i odważnej palety barw, która nadaje zjawiskowe efekty każdej przestrzeni – dodaje.

Oprócz odpowiedniego połączenia koloru ścian i wyposażenia wnętrza należy również zadbać o odpowiednie zestawienie koloru ścian z podłogą. – W przypadku mieszkań w prosty, ale i zdecydowanym stylu dobrym rozwiązaniem będzie połączenie jasnej, szaro-białej ściany z podłogą w ciemniejszym tonie, np. w kolorze orzechu lub dębu – mówi Aleksander Czaplicki, Menedżer Produktu Kronopol Platinium Flooring. – Charakter takiego pomieszczenia podkreślimy jeszcze bardziej wybierając panele, na których nie tylko jest widoczna faktura drewna, ale jest ona również wyczuwalna w dotyku – dodaje. Dobrze dobrana podłoga dopełni stylistykę mieszkania oraz nada mu oryginalności i elegancji.

Mało detali – duża przestrzeń
Przy aranżacji mieszkania o mocnym charakterze warto również kierować się zasadą otwartej przestrzeni, którą uzyskamy dzięki minimalizacji dodatków. Zbyt duża ilość detali może przytłoczyć nasze mieszkanie. Minimalizm dodatków można wyrazić w formie obrazu zawieszonego na ścianie nawiązującego do jednego z żywiołów. Ukazanie dynamicznego obrazu doda naszemu wnętrzu zdecydowanie więcej ekspresji oraz energii. Warto również zadbać o takie detale jak wazony, czy drobne ozdoby w kolorystyce nawiązującej do innych elementów mieszkania, np. mebli.

– Optyczną przestrzeń pokoju zwiększy także zastosowanie w panelach podłogowych synchronicznej struktury 3D m. in. poprzez wprowadzenie połysku, matu i półmatu w różnych fragmentach deski – wyjaśnia Aleksander Czaplicki, Menedżer Podłóg Laminowanych w firmie Kronopol. – Tak skomponowana podłoga pozwala na wydobycie poczucia głębi w mieszkaniu oraz eksponuje jej wyrazistą i jednocześnie naturalną stylizację – dodaje.

Kolorystyczne akcenty
Duszą mieszkania są również meble, które nadają wnętrzu swoistego charakteru. W przypadku stylu do jasnej przestrzeni warto dobrać meble w zdecydowanych kolorach. Czerwone lub czarne krzesła barowe oraz czarne fotele i stoliki nadadzą mieszkaniu wyrazisty akcent, który jednocześnie będzie idealnie komponował z delikatnie jasnym otoczeniem. Najlepszy efekt całej aranżacji osiągniemy, jeśli ze zdecydowaną kolorystyką mebli zestawimy z kanapą w kontrastującym, śnieżnobiałym kolorze. Warto również zadbać o połysk naszych mebli, np. stolika na kawę lub krzeseł barowych, które nadadzą mieszkaniu ekspresji, lekkości a jednocześnie zadbają o zachowanie dynamicznej stylizacji.

– Połączenie jasnego, szarego koloru z elegancką czernią jest szykowne i zarazem nowoczesne, a wprowadzenie czerwieni w zauważalnych akcentach ożywia całość i nadaje wnętrzu dynamiczny charakter. Natomiast zestawienie szarości, czerni, czerwieni oraz naturalnej struktury ściany jest zabiegiem odważnym, przynoszącym jednak spektakularny i niepowtarzalny efekt końcowy – komentuje Małgorzata Świderska, projektantka z firmy Goya Art.

Dodaj komentarz