Karsanit.pl

wszystko dla domu

Sukces sprzedaży mieszkań na Osiedlu Franciszkańskim

osiedle-franciszkańskie
Rok od rozpoczęcia robót budowlanych i trzy miesiące przed ich zakończeniem, 80 proc. mieszkań na Osiedlu Franciszkańskim znalazło swoich właścicieli. TDJ Estate, deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji w katowickiej Ligocie, podsumowuje jej pierwszy etap. Spółka zakupiła nowe grunty i rozpoczyna przygotowania do drugiej fazy projektu.

Osiedle Franciszkańskie to inwestycja zlokalizowana przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie, siedem kilometrów od centrum Katowic. Tworzyć je będą budynki mieszkalne z lokalami o powierzchni od 27 mkw. do 80 mkw. W ramach pierwszego etapu realizacji powstał sześciokondygnacyjny budynek złożony z dwóch segmentów, w którym znajduje się 95 mieszkań oraz dziewięć lokali usługowych. Zakończenie tej fazy projektu planowane jest na czerwiec 2015 r.

W rok od rozpoczęcia prac przy budowie Osiedla Franciszkańskiego, sprzedanych zostało 80 proc. oferowanych lokali mieszkalnych. Część pozostałych mieszkań jest zarezerwowana i wkrótce nastąpi finalizacja kolejnych umów z klientami.

– Doświadczenia z pierwszego etapu realizacji Osiedla Franciszkańskiego, a zwłaszcza wysoki poziom sprzedaży, przekonują nas, że katowicka Ligota to miejsce, w którym ludzie chcą mieszkać. Przyjazne otoczenie, rozwinięta infrastruktura i dobre połączenie z centrum miasta zostały docenione przez naszych klientów, dlatego podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu drugiej fazy projektu. Budowa oraz sprzedaż nowych mieszkań rozpoczną się w drugim kwartale 2015 roku – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate. – Jednocześnie, w odpowiedzi na zgłaszane zainteresowanie, a także z uwagi na chęć rozwoju tego projektu, spółka postanowiła zakupić tereny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla – dodaje.

Spółka TDJ Estate wygrała przetarg, którego przedmiotem są dwie działki zlokalizowane przy ul. Ostrawskiej i ul. Piotrowickiej w Katowicach. Ich łączna powierzchnia wynosi nieco ponad 3 hektary. Obie nieruchomości znajdują się w bliskim otoczeniu aktualnie realizowanego Osiedla Franciszkańskiego.

Na nowo zakupionych gruntach planowana jest kontynuacja projektu osiedla mieszkaniowego. Teren przy ul. Ostrawskiej ma być wykorzystany na potrzeby stworzenia zabudowy wielorodzinnej, która od strony północnej będzie połączona pasem zieleni z obecnie realizowanym Osiedlem Franciszkańskim. Z kolei przy ul. Piotrowickiej przewiduje się powstanie obiektu o charakterze handlowo-usługowym, pełniącego funkcję uzupełniającą wobec budynków mieszkalnych.

– Mieszkańcom naszego osiedla chcemy zapewnić możliwie najwyższy komfort. Planujemy więc wprowadzenie szeregu udogodnień, które pozwolą im na załatwienie wielu codziennych spraw, bez konieczności wyjazdu do centrum miasta. Zakup nowych gruntów i idący za tym rozwój inwestycji, dają szansę na stworzenie przestrzeni mieszkalnej spełniającej oczekiwania wymagających klientów, a być może nawet pretendującej do miana nowej dzielnicy Katowic – mówi Maciej Wójcik.

Dodaj komentarz