Karsanit.pl

wszystko dla domu

Twoja kuchnia idealna

vetables near to sink in a modern kitchen

Od czego zacząć urządzanie kuchni? Dobrym sposobem jest przeszukanie nieskończonych zasobów internetu w poszukiwaniu inspiracji. Naprawdę warto obejrzeć nawet dziesiątki czy setki aranżacji wnętrz, które pozornie ani trochę nie przypominają układem czy metrażem naszego domu czy mieszkania. Może bowiem okazać się, że dana wizualizacja podsunie nam jakiś ciekawy pomysł na nasze wnętrze i pokieruje tym samym resztą prac.

Bezsprzecznie najważniejszym z pomieszczeń w domu jest kuchnia – urządzanie tej przestrzeni okazuje się niejednokrotnie ogromnym wyzwaniem. Ważne jest przecież, aby wszystko było nie tylko ładne, ale także funkcjonalne.

Odpowiedni dobór kolorów i materiałów wykorzystanych w naszej kuchni marzeń to jedno. Wszystko musi tworzyć niebanalną całość, stanowiąc nasz osobisty design. Nie bez powodu jednak mówimy, że diabeł tkwi w szczegółach – to one bowiem mogą sprawić, że nasza przestrzeń wygląda rewelacyjnie, a nie tylko dobrze. Warto zatem przeznaczyć trochę czasu w trakcie snucia planów na dopracowanie detali: klamek, uchwytów, wieszaków i innych z pozoru mało istotnych drobiazgów. To one potem będą decydowały o tym, czy gotowanie będzie sprawiało nam przyjemność, czy z powodu niewygodnych rozwiązań wręcz odechce nam się pichcić.

O czym jeszcze warto pamiętać? Zdecydowanie o dobrze zaplanowanym systemie przechowywania. Kuchnia to jedno z pomieszczeń, którym znajduje się najwięcej różnorakich przedmiotów (może to chyba potwierdzić każdy, kto choć raz w życiu w trakcie przeprowadzki pakował do kartonów talerze, garnki, patelnie, sztućce, kieliszki, szklanki, wałki i tłuczki do mięsa, miski i zastawy… Tak! Lista tych przedmiotów i kartonów, które mają ją pomieścić wydaje się wówczas nie mieć końca!). Dobrze rozplanowane rozmieszczenie przedmiotów z rozróżnieniem na te, których używamy częściej i te, które w nasze ręce wpadają sporadycznie – to podstawa i klucz do kuchni, która stanie się przestrzenią, w której przebywanie to czysta (żeby nie powiedzieć „smaczna”) przyjemność!

Dodaj komentarz