Karsanit.pl

wszystko dla domu

Wideofon zamiast zwykłego domofonu – dlaczego warto?

pexels-photo-462358Kolejny raz otworzyłeś drzwi nieodpowiedniej osobie i marzysz, by mieć pogląd tego, kto do Ciebie dzwoni? Twoje dzieci zostają same w domu i boisz się, że ktoś może je oszukać i zostać wpuszczony do Waszego mieszkania? Chcesz mocniej zadbać o swoje bezpieczeństwo? Sprawdź technologię przyszłości-wideofon.

Jak działa wideofon?

Wideofon wyposażony jest w monitor o przekątnej kilku cali. Do tego większość z wideofonów ma opcję rejestrowania nagrania, dzięki czemu możemy po powrocie do domu sprawdzić, kto chciał nas odwiedzić. Wideofon prócz dodatkowej funkcji obrazu i pokręteł, którymi można dostosowywać ostrość i jasność obrazu, wyposażony jest także w standardowe przyciski, które znamy z naszego domofonu — w tym przycisk otwarcia drzwi.

Wideofon dla bezpieczeństwa

Wideofon to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań, jak i domów. W przypadku domów wideofon może być poważnym krokiem do zachowania bezpieczeństwa. Bywa, że nie z każdego domu dobrze widać furtkę — z różnych przyczyn. Czasem jest ona umieszczona za daleko, czasem zakrywa żywopłot bądź drzewa. Wideofon, którego kamera jest zamontowana w okolicach furtki zapewnia nam bezpieczeństwo i możliwość dokładnego sprawdzenia, kogo zapraszamy na nasz teren prywatny. Wspominaliśmy wcześniej o możliwości rejestrowania nagrania – to jest bardzo ważne w momencie, gdy nasze dzieci same zostają w domu. Tym samym wideofon zamienia się w pewien rodzaj monitoringu, a my potem możemy sprawdzić, co się działo w okolicach naszej furtki w przeciągu dnia.

Jeśli troszczysz się o swoje bezpieczeństwo, to wybierz wideofon. To rozwiązanie sprawi, że będziesz czuł się komfortowo w swoich czterech ścianach, a także przestaniesz martwić się o, co się dzieje w okolicach Twojego domu, gdy jesteś w pracy. Teraz będziesz mógł to wszystko zobaczyć, kiedy będziesz miał na to czas i ochotę.

Dodaj komentarz