Karsanit.pl

wszystko dla domu

Wybierz najlepszy materiał do ogrzewania domu

isccPostawienie domu, niezależnie od jego rozmiarów nie jest zadaniem prostym. Doskonale wiedzą o tym osoby, które przechodziły przez proces związany z wyborem ziemi pod nieruchomość, projektu obiektu, ekipy budowlanej i wykończeniowej, a także wszystkich materiałów budowlanych niezbędnych przy realizacji takiej inwestycji. Spraw, nad którymi trzeba pochylić się nieco dłużej jest mnóstwo, a jedną z nich jest na pewno wybór surowca, jakim de facto będzie ocieplane wnętrze nieruchomości.

Jeszcze nie tak dawno wybór materiału ograniczał się wyłącznie do węgla albo drewna. Teraz, inwestorzy mają dodatkowo dostęp do różnych rodzajów paliw, którymi także mogą ogrzewać swój dom. Tutaj wybór może paść na olej opałowy, gaz ziemny, gaz płynny, ekogroszek czy brykiety i palety z biomasy. A zatem sprawdźmy, czym się charakteryzują niektóre z rozwiązań.

Pelety z biomasy

Palety z biomasy jak sama nazwa wskazuje jest to wysokoprzetworzona biomasa w paliwo, w postaci pelet. Doskonałe rozwiązania dla inwestorów poszukujących ekologicznych rozwiązań. Pelety produkowane są obecnie z odpadów drewna, ale planowana jest także ich produkcja ze słomy, siana i roślin energetycznych. Osoby specjalizujące się stricte w produkcji biomasy, która jak widać może być wykorzystywana między innymi właśnie w taki sposób powinni zadbać o to, aby odbywała się ona zgodnie z funkcjonującymi systemami certyfikacyjnymi, takimi jak ISCC, Redcert lub KZR INiG. Przykładowo system ISCC to system certyfikacji łańcucha produkcji biomasy i biopaliw. Polega na zrównoważonym zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Określa standardy, jakich należy się trzymać podczas całej produkcji biomasy i biopaliw.

Olej opałowy nie jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na swoją wysoką cenę. Ostateczny koszt ogrzania nieruchomości oczywiście uzależniony jest od ilości metrów kwadratowych.

Ekogroszek powinien być jedyną opcją spalania węgla w małych kotłach. Jest to szeroko stosowane paliwo, ale nie należące do tych najlepszych.

Dodaj komentarz