Karsanit.pl

wszystko dla domu

Automaty myjące, czyli sposób na perfekcyjnie czystą podłogę

Stan podłogi ma ogromny wpływ na wizualny odbiór całego pomieszczenia. Zanieczyszczenia, rysy i zachlapania potrafią odebrać urok każdemu wnętrzu, potęgując wrażenie bałaganu. W miejscach publicznych i w pomieszczeniach komercyjnych, czystość pomieszczeń ma szczególne znaczenie, nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych. Ponadto, zabrudzona podłoga może stać się źródłem nieszczęśliwego wypadku, zachowanie czystości w obiekcie to zatem również kwestia bezpieczeństwa. Co zrobić w sytuacji, gdy pracownik porządkowy nie nadąża ze skutecznym  sprzątaniem podłogi?

Maszyny do mycia – jednorazowy wydatek, długofalowa oszczędność

Przedsiębiorstwa, które bronią się przed zakupem maszyny czyszczącej do podłóg, argumentują swoją decyzję ograniczonym budżetem. W rzeczywistości jednak ten jednorazowy, większy wydatek, przynosi w przyszłości spore oszczędności. Wystarczy policzyć, jaką kwotę miesięcznie przeznacza się na zakup płynów do mycia podłóg, wymianę mopów i innych urządzeń, potrzebnych do sprzątania. Czy uzyskany efekt jest wart kwoty, wydanej na środki czystości?

Aby wybrać rozwiązanie najbardziej ekonomiczne oraz zyskać sprzęt, który w pełni sprosta naszym oczekiwaniom, należy zastanowić się najpierw, jakiego rodzaju maszyna będzie nam potrzebna.

Wybieramy profesjonalne urządzenie do sprzątania

Rynek urządzeń do czyszczenia podłóg jest bardzo rozbudowany. Zanim podejmiemy decyzję o dokonaniu zakupu, warto przeanalizować przeznaczenie poszczególnych maszyn. Najistotniejsze kwestie, to rodzaj oraz powierzchnia podłogi, a także częstotliwość, z jaką sprzęt będzie używany. W dalszej kolejności możemy zadecydować, czy wygodniejsza będzie dla nas maszyna kablowa, czy może sprzęt, zasilany bateryjnie.

Maszyna do mycia podłóg to nabytek, który powinien nam służyć przez długie lata, warto więc sięgnąć po sprzęty renomowanych marek. Szczególnie warta uwagi jest maszyna czyszcząca Numatic – nie bez powodu jest najczęściej wybieranym automatem myjącym. Przy dużych, otwartych przestrzeniach, warto zdecydować się na samojezdne urządzenie z fotelem. Numatic CRO 8055 to profesjonalny sprzęt czyszczący. Jego niewątpliwą zaletą jest przystosowanie do różnego rodzaju posadzek twardych – to informacja szczególnie istotna dla właścicieli dużych nieruchomości, o zróżnicowanym materiale pokrycia podłogi. Dzięki nabyciu tego automatu, nie trzeba martwić się, że podłoga w hali magazynowej jest pokryta kamieniem, a w holu gresem – urządzenie sprawdzi się świetnie na obu powierzchniach.

Jeśli dysponujemy mniejszą powierzchnią, w której poszczególne części podłogi są trudno dostępne, lepiej sprawdzi się maszyna szorująco-czyszcząca, taka jak Numatic TT 1840. Urządzenie jednocześnie zmywa i osusza powierzchnię podłogi, co znacznie przyspiesza sprzątanie.

Dlaczego warto nabyć automatyczne maszyny do szorowania podłóg?

Poza wspomnianą oszczędnością czasu i pieniędzy, wybór automatycznego sprzętu czyszczącego, wiąże się z szeregiem dodatkowych korzyści. Po pierwsze – ręcznie nigdy nie uda nam się równie dokładnie oczyścić podłogi z brudu. Czyszczenie manualne, bez użycia specjalistycznego sprzętu do sprzątania, to tylko powierzchowne usuwanie zanieczyszczeń. Odpowiednio dobrana maszyna do czyszczenia płytek dotrze do najtrudniej dostępnych miejsc, czyszcząc perfekcyjnie nawet fugi, z kolei wyposażenie urządzenia automatycznego w funkcję osuszania, pozwoli skutecznie i bezpiecznie wyczyścić powierzchnię, wrażliwą na działanie wody, jak panele podłogowe, czy parkiety.

Dodaj komentarz