Karsanit.pl

wszystko dla domu

Blacha na dach – dlaczego jest taka popularna?

Podczas renowacji dachu czy budowy, coraz więcej ludzi decyduje się na blaszane pokrycie dachowe. Materiał tego typu w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności, a blaszane dachy nie są już tylko częścią wielkich hal przemysłowych, ale też domów jednorodzinnych. Dlaczego? materiał ten jest tani, ale wytrzymały. Do tego łatwo dobrać taki kolor i kształt, który będzie pasował do elewacji.

Dlaczego blachodachówka? 

To proste, jest nie tylko bardzo tanim materiałem, ale też trwałym i uniwersalnym. Sprawdzi się jako pokrycie dachowe nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też np. na garażach. Blachodachówka pasuje na dachy o różnych kształtach i rozmiarach, materiał ten nie jest też wymagający jeśli chodzi o podłoże, ponieważ można ją położyć nawet na stary dach. Co jest kolejną zaletą blachodachówki, gdyż sprawdzi się nie tylko przy budowie nowego domu, ale też podczas renowacji dachu. Wystarczy odpowiednio wyrównać powierzchnię, używając do tego celu kontrałat oraz łat, zamontować blachodachówki i nawet bardzo stary dach zyska nowe życie. Jakie jeszcze plusy mają dachy blaszane http://glinmet.pl/ ? Pokrycie tego typu nie chłonie wody, czyli nie zwiększa swojej masy nawet podczas silnych opadów, co jest bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia ze starymi dachami. 

Jak pielęgnować dach z blachy?

Producenci zapewniają, że pokrycia z blachy wytrzymają nawet do 40 lat – zależy od grubości materiału i tego na jaki rodzaj się zdecydujemy. Warto jednak wiedział jak dbać o takich dach, ponieważ kilkunastoletni okres gwarancji nie oznacza, że w tym czasie z dachem nic się nie stanie. Zaraz po położeniu pokrycia, trzeba dokładnie sprawdzić czy powłoka nie została nigdzie uszkodzona podczas montażu. Jeżeli do tego dojdzie, należy miejsce to oczyścić, a następnie zamalować odpowiednią farbą do zaprawek. Jak jeszcze dbać o dach z blachy? Blachodachówki są dość łatwe w pielęgnacji – wystarczy mycie co jakiś i pomalowanie co parę lat. Stosując się do zaleceń producenta, dach na pewno posłuży przez wiele lat. 


Dodaj komentarz