Karsanit.pl

wszystko dla domu

Czy można pomalować lub umyć dach?

Tak jak elewacja, okna lub rolety zewnętrzne się brudzą przez deszcz lub śnieg, tak i dach z czasem może wymagać odświeżenia lub pomalowania. Wypalone przez słońce ślady, albo po prostu zabrudzenia nagromadzone wraz z wiekiem domu, nie wyglądają estetycznie. Wtedy najczęściej zastanawiamy się, czy można pomalować dach albo chociaż go umyć? Jak szybko pozbyć się brudu z pokrycia? O wszystkim opowiemy w tym artykule.

Czy dach naprawdę można umyć i wyczyścić?

Wiele osób nie dowierza, że pokrycie dachowe można bez przeszkód umyć albo wyczyścić. Im starszy dom, tym więcej zanieczyszczeń może czekać nas na pokryciu. Śmieci, które przywiał wiatr, a nawet odchody ptaków lub mech i porosty.

Tego typu odpady można bez przeszkód zebrać szczotką do zamiatania. Przed tym zabiegiem możemy lekko namoczyć zaplamione miejsca, by włosie szczotki lepiej je zebrało. Poza tym co z kolorem dachy? Czy można go odświeżyć, gdy w niektórych miejscach widać wypalone od słońca plamy?

Malowanie dachu – od czego zacząć?

Nie bez powodu wcześniej wspominaliśmy o myciu dachu, ponieważ to czynność niezbędna, by prawidłowo położyć farbę i odświeżyć kolor naszego dachu. Poza tym musimy również użyć odpowiedniego środka do zaimpregnowania zadaszenia. 

Następnie należy wybrać odpowiedni rodzaj farby, która będzie przeznaczona do typu pokrycia dachowego jaki chcemy pomalować. Warto również wiedzieć, że jeśli już raz pomalujemy dach, będziemy musieli częściej go konserwować i bardziej o niego dbać.

Jaki dach kupić, by nie żałować?

Częściej jednak zastanawiamy się, jaki dach kupić, by nie żałować. Nie wiemy, czy lepsza będzie blachodachówka czy może jednak blacha trapezowa. W takiej sytuacji powinniśmy rozważyć za i przeciw każdego z tych materiałów.

Blachodachówka jest oczywiście lepsza z uwagi na estetykę, szeroki wybór kolorów czy wzorów. Jest również droższa i odrobinę mniej wytrzymalsza od blachy trapezowej. Nie da się ukryć, że tą ostatnią kładzie się głównie na halach magazynach lub budynkach gospodarczych. Blachy prosto od producenta możemy znaleźć na tej stronie internetowej: https://glinmet.pl/.


Dodaj komentarz