Karsanit.pl

wszystko dla domu

Buty medyczne podstawą lekarskiego uniformu

medical-802967_640

Pierwsze skojarzenie z profesjonalnym, lekarskim strojem stanowi przede wszystkim biały fartuch. Warto jednak wiedzieć, że funkcjonalne i wygodne buty stanowią bazę dla uniformu, dzięki której specjalista jest w stanie wygodnie przetrwać nawet w trakcie najdłuższej trwającego dyżuru.

To szczególnie istotne w przypadku chirurgów – to specjaliści spędzający mnóstwo czasu w pozycji stojącej przy stole operacyjnym. Niemniej jednak żaden lekarz nie może dopuścić do sytuacji, w której z powodu bólu nóg, obtarć czy pęcherzy spowodowanych niewygodnym obuwiem będzie musiał zrezygnować z udziału w operacji, zabiegu czy konsultacji. Z tego względu ważnym jest, aby obuwie medyczne było dobierane indywidualnie do potrzeb każdego lekarza i specyfiki wykonywanego zawodu. Również pozostały personel medyczny – praktykanci czy pielęgniarki, muszą zostać wyposażeni w odpowiednio dobrane, zapewniające komfort i swobodę ruchu buty.

Czym powinny się charakteryzować profesjonalne buty medyczne? Na pierwszym miejscu warto wymienić wygodę. Obuwie powinno pozwolić odpocząć stopom i pozostać komfortowymi w noszeniu nawet po kilku, kilkunastu godzinach poruszania się w nich po szpitalu. Istotny w tej kwestii jest materiał. Sklepy stacjonarne oraz internetowe, takie jak obuwieoperacyjne.pl proponują jedynie modele wykonane z najlepszej jakości oddychającej skóry, pozostające jednocześnie wyjątkowo lekkimi, nieobciążającymi stopy.

Coraz częściej osoby składające zamówienia dla szpitali czy przychodni zwracają uwagę na kolor. Dzięki temu poszczególne oddziały mogą mieć obuwie w kolorze pasującym idealnie do reszty uniformu. Naturalnie najczęściej wybiera się buty w białym kolorze. Z drugiej strony coraz większą popularnością cieszą się modele białe z kolorowymi akcentami lub granatowe.

Wielu lekarzy chwali sobie rozwiązania proponowane przez profesjonalne sklepy, m.in. możliwość składania nie tylko hurtowych, ale również indywidualnych zamówień. To właściwie jedyny sposób na zapewnienie wszystkim pracownikom idealnie dopasowanego, a zatem wygodnego obuwia, które będzie leżeć dobrze na nodze oraz czynić pracę bezpieczną i w pełni bezproblemową.

Dodaj komentarz