Karsanit.pl

wszystko dla domu

Sposoby wykorzystania wkrętów SPAX

Podczas robót remontowych czy małej zmiany aranżacji mieszkania odpowiednie narzędzia i akcesoria to podstawa. Nie chodzi jedynie o wiertarko-wkrętarkę czy młotek, ale także wkręty lub gwoździe. Muszą być one przede wszystkim niezawodne – często zdarza się, że ich zadaniem jest utrzymanie naprawdę dużego ciężaru. Tak może być chociażby w przypadku montażu wiszącej półki na książki w salonie czy tej na naczynia w kuchni.

Czym są wkręty SPAX?

Wkręty SPAX to akcesoria, które wprowadziły na rynek nowy standard wkręcania. W zależności od wybranego modelu, charakteryzują je różne budowy. Przy ich produkcji zadbano o postępowe rozwiązania dla jeszcze wygodniejszej pracy oraz większej wytrzymałości. To nowoczesne wkręty, produkowane przez firmę SPAX Centrum, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

W jaki sposób można wykorzystać takie wkręty?

Producent zadbał o to, aby klient mógł liczyć na różne rodzaje wkrętów, w zależności od tego, jakie prace ma w planach. Podstawę oferty stanowią wkręty uniwersalne. Ten rodzaj nie posiada żadnego specjalnego przeznaczenia. Wyróżnia go specjalna główka MULTI, która charakteryzuje się podwójnym stożkiem łba oraz specjalnymi elementami frezującymi pod nim. Te wkręty posiadają także dodatkowe kieszonki dla magazynowania urobku. Opatentowany falisty profil gwintu aż po sam czubek wkrętu gwarantuje szybkie i pewne wkręcenie oraz mniejsze zużycie energii – akumulatora wkrętarki.

Wkręty do konstrukcji drewnianych można wykorzystać, jak mówi sama ich nazwa, do skręcania elementów wykonanych z drewna. Firma posiada w ofercie wkręty o gwincie zredukowanym mniej więcej do połowy elementu, bądź o gwincie pełnym. Na uwagę zasługują także pręty gwintowane – z łbem lub bez łba. Tego typu wkręty charakteryzują się specjalnym szpicem 4CUT, który penetruje materiał bez nawiercania, zapobiegając tym samym rozwarstwieniu go. Specjalny czworokątny rdzeń gwintu rozdziela włókna drewna, co redukuje moment wkręcający, nie niszcząc struktury materiału.

Należy także wspomnieć o idealnym dopasowaniu do warunków pracy. W ofercie istnieją bowiem standardowe łączniki ocynkowane na żółto oraz te z powłoką WIROX, dla zapewnienia większej ochrony przed warunkami atmosferycznymi, a także wykonane ze stali nierdzewnej, przeznaczone do wykorzystania w agresywnym środowisku. Ostatnia grupa to wkręty specjalne. Są one odpowiedzią na rosnące indywidualne zapotrzebowania przemysłu, rzemieślników, ale także pojedynczych odbiorców. Firma oferuje specjalne wkręty do podłóg, fasad, tarasów oraz ogrodzeń. W zależności od aplikacji, te akcesoria można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Są one także przystosowane na przykład do kontaktu ze słoną wodą.

Wkręty SPAX, w zależności od wybranego modelu, można wykorzystać do drewna, podłóg, fasad, tarasów czy przy standardowych pracach montażowych. Dzięki opatentowaniu nowych rozwiązań są one wytrzymałe i mogą zostać wykorzystane nawet na zewnątrz. To nowoczesne akcesoria, będące odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie oraz wymagania klientów firm produkujących akcesoria budowlane.

Dodaj komentarz