Karsanit.pl

wszystko dla domu

Chcesz kupić tani i dobry telewizor? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

living-room-2583032_1280W sklepach wybór telewizorów jest ogromny. Wiele osób jednak nie wie, na co dokładnie zwrócić uwagę przy zakupie. Jak wybrać tani i dobry telewizor? Podpowiadamy, na co patrzeć!

Gdy wchodzimy do sklepu z elektroniką albo przeglądamy oferty w sieci, możemy odnieść wrażenie, że telewizory są mniej więcej takie same. Nic bardziej mylnego, ponieważ różnice pomiędzy poszczególnymi modelami mogą być znaczne. Nie musimy jednak wydawać fortuny na dobre urządzenie – znajdziemy je nawet w cenie poniżej 1000 złotych.

Przekątna ekranu

Zacznijmy od przekątnej ekranu, czyli od tego, jak duży jest telewizor. Aktualnie standard to minimum 40 cali, ale jeśli wybierzemy mniejszy, wtedy zapłacimy za niego mniej. Generalnie, bardzo duży telewizor w małym pomieszczeniu nie da nam wysokiego komfortu oglądania – lepiej wybrać ten mniejszy.

Rozdzielczość ekranu

Dotyczy liczby pikseli na ekranie – im jest ich więcej, tym obraz jest bardziej dokładny i klarowny. Dzisiaj standard to rozdzielczość Full HD, ale możemy też wybrać tani i dobry telewizor z rozdzielczością wynoszącą 4K, czyli o wiele większą.

Technologie wyświetlania obrazu

Dzięki nim obraz będzie jeszcze lepszy – w zależności od urządzenia możemy spotkać się z różnymi technologiami, które poprawiają kontrast, głębokość kolorów, sprawiają, że obraz jest bardziej płynny i nie smuży. Najlepiej zobaczyć telewizor na żywo – wtedy można określić, czy jego obraz jest dobrej jakości.

Funkcja Smart TV

Dzięki niej możemy korzystać na swoim telewizorze z internetu i bezpośrednio oglądać różne materiały on-line, na przykład przez serwis Netflix. Niestety, nie wszystkie telewizory w niskiej cenie mają funkcję Smart TV. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zmienić ich w ekran do komputera – będzie potrzebne złącze HDMI.

Liczba złączy

Jeśli chcemy nadać telewizorowi dodatkowe funkcjonalności, warto zwrócić uwagę na liczbę dostępnych złączy. Dzisiaj w telewizorach montuje się złącza HDMI, a także USB. Gdy będziemy chcieli podłączyć do telewizora słuchawki, sprawdźmy, czy posiada złącze słuchawkowe.

Dodaj komentarz