Karsanit.pl

wszystko dla domu

Czy pora roku ma znaczenie, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania?

Zakup mieszkania może stanowić dla nas wyzwanie, zwłaszcza jeśli do tej pory nie mieliśmy zbyt wiele do czynienia z rynkiem nieruchomości. Okazuje się, że często znaczące będą rzeczy, o których nawet byśmy nie pomyśleli. Jedną z nich jest pora roku. Teoretycznie nie ma żadnego związku z zakupem własnego lokum, są jednak momenty lepsze i gorsze. Co należy o tym wiedzieć?

Pora roku a własny kąt. Co należy wiedzieć?

Pora roku ma większy wpływ na decyzje o zakupie mieszkania niż moglibyśmy początkowo pomyśleć, zwłaszcza zakupu mieszkania z rynku wtórnego. Wyobraźmy sobie taką sytuację: nabyliśmy używane mieszkanie w listopadzie. Powoli zaczynamy je aranżować, przeprowadzamy wszystkie niezbędne remonty i w okolicach stycznia mieszkanie jest gotowe. Nagle okazuje się, że stara instalacja centralnego ogrzewania nie dotrwa do końca sezonu. Co zrobić w takiej sytuacji? Od razu ją remontować, gdy za oknem szaleją mrozy? Czy poczekać na cieplejsze miesiące, jednocześnie marznąc w naszym „wymarzonym” mieszkaniu?

Najlepiej kupować mieszkanie, gdy pogoda nas nie zaskoczy

Najlepszym okresem na zakup mieszkania wydaje się więc wiosna. Kupując mieszkanie w okolicach marca czy kwietnia, dajemy sobie czas na zapoznanie się ze stanem technicznym nieruchomości i przeprowadzenie niezbędnych napraw. Nawet aranżacja wnętrz będzie prawdziwą przyjemnością, gdy przed każdym wyjściem do sklepu po różne mieszkaniowe bibeloty nie trzeba będzie zakładać kurtki czy brać parasola. 

Nowe mieszkanie to mniej problemów

W tym wypadku musimy przyznać, że lepiej zdecydować się na nowe mieszkanie, gdzie stan techniczny budynku będzie pewny. Firmy takie jak deweloper Częstochowa, dokładają wszelkich starań, by oddać swoim klientom wymarzone mieszkania pozbawione mankamentów, charakterystycznych dla rynku wtórnego. W tym wypadku lepiej jest zdecydować się na sprawdzoną ofertę nieruchomości, którą można znaleźć u profesjonalnego pośrednika nieruchomości. 

Kup mieszkanie, kiedy Tobie to odpowiada

Przede wszystkim pamiętaj o sobie i swoich potrzebach. Deweloper może pomóc ci je zrozumieć i wyjść im naprzeciw, jednak musisz zadbać o to, by były właściwie zdefiniowane. Na przykład jeśli większą część roku przebywasz poza Polską, lepiej wybrać miesiące gdy będziesz na miejscu, zamiast powierzać to zadanie komuś innemu. 

Dodaj komentarz