Karsanit.pl

wszystko dla domu

Posadzka przemysłowa – właściwości

Czym jest posadzka przemysłowa? To specjalne wykończenie podłogi o jakości przemysłowej, dzięki temu mamy twardą podłogę która jest odporna na ścieranie, duże obciążenia, duży ruch. To posadzki wykonywane na bazie cementu, kruszyw i żywic przez wzgląd na swoje wartości.

Podłogi przemysłowe w zastosowaniu

Gdzie najczęściej spotkamy się z posadzkami przemysłowymi? Jak sama nazwa wskazuje, posadzki takie najczęściej kładzione są na halach, magazynach, czy dużych powierzchniach sklepowych. Dzięki ich właściwościom i możliwościom ich zastosowań kładzione są także w szpitalach, aptekach i sklepach spożywczych.

Najczęstszym materiałem jest żywica epoksydowa – tworzy ona idealną warstwę która zabezpiecza powierzchnię przed różnego rodzaju uszkodzeniami, jest łatwa w utrzymaniu czystości, a dodatkowo różnego rodzaju składniki, które możemy dodać do składu naszej podłogi dają nam  różne zastosowania np. składniki antypoślizgowe – idealnie sprawdzające się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Co warto wiedzieć o posadzkach przemysłowych?

Na obecną chwilę na rynku dostępnych jest wiele wyrobów i technologii wykonania takowych posadzek, ale przede wszystkim muszą one spełniać oczekiwania inwestora. Najważniejszym wymogiem jest wytrzymałość posadzki, dobrze wykonana powinna nam służyć przez wiele lat. Więc wybór danej posadzki powinien być nie tylko uzależniony od materiału jaki będzie użyty na podłogę, ale także firmy, która tę podłogę dla nas wykona. 

W wielu miastach możemy znaleźć firmy, które zajmują się zrobieniem posadzki od początku do końca i gwarantują nam naprawę ubytków, które mogą się pojawić w trakcie eksploatacji, bowiem nikt nie da nam gwarancji, że posadzki będą dożywotnio trwałe, tym bardziej w branży przemysłowej. Tak więc wybór firmy i materiału na posadzkę jest tak samo ważny, np. podłogi Częstochowa to oferta skierowana do inwestorów w całej Polsce, używają najnowocześniejszych metod, i materiałów dostępnych na rynku. A ich doświadczenie w branży jest wieloletnie, co przekłada się na ich profesjonalizm.

Dodaj komentarz