Karsanit.pl

wszystko dla domu

Czym jest pellet?

Aby móc ogrzać swój dom, potrzebne jest paliwo opałowe. Oczywiście takie paliwa mogą być bardzo różne, a różnić się mogą pod wieloma względami, takimi jak cena czy wydajność. Jednym z takich paliw opałowych jest pellet drzewny, który w Polsce coraz bardziej zyskuje na popularności, a to ze względu na kilka czynników.

Czym jest pellet?

Pellet jest paliwem opałowym, który jest niezwykle popularny w całej Europie, a w ostatnim czasie staje się popularny również w naszym kraju. Swoją popularność jednak ma czemu zawdzięczać, ponieważ pellet charakteryzuje się niejedną, bardzo pożądaną cechą.

Pellet drzewny powstaje poprzez sprasowanie pod wysokim ciśnieniem resztek drewna sosnowego. Takimi odpadkami są: wióry, trociny oraz zrębki. To biopaliwo przybiera postać granulatu. Warto zaznaczyć, że dzięki używaniu pelletu można oszczędzić na kosztach ogrzewania domu nawet 45%! Warto pamiętać również, że pellet nie wytwarza żadnych nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu jego używanie nie naraża nikogo właśnie na żadne niepożądane zapachy.

Dlaczego warto wybrać pellet?

Pellet wyróżnia się na wielu płaszczyznach i to właśnie dlatego jest tak chętnie wybierany przez coraz większą liczbę ludzi. Pierwszą taką zaletą jest to, że pellet jest biopaliwem, dzięki czemu wybierając, pellet wspierasz środowisko oraz przyczyniasz się do poprawy jego stanu. Ważnym jest również, że szansa na samozapłon pelletu jest zerowa, dzięki czemu jest bezpieczny oraz można go spokojnie przechowywać pod zadaszeniem.

Warto również zaznaczyć, że przy spalaniu pelletu powstaje bardzo mała ilość popiołu, ale jest to popiół bogaty w niepalne związki mineralne. Kolejną zaletą jest to, że spalanie pelletu wytwarza znikomą ilość dwutlenku węgla, dzięki czemu jest to bezpieczne dla ludzi rozwiązanie. Zerowa jest również ilość innych substancji szkodliwych. Innym plusem wyboru pelletu jest fakt, że nawet nieużywany nie traci swoich właściwości, dzięki czemu nadal będzie nadawał się do użytku, co sprzyja robieniu zapasów.

Dodaj komentarz