Karsanit.pl

wszystko dla domu

Czy warto inwestować w murowany garaż?

Garaż – budować, kupić czy połączyć z domem? To pytanie na pewno zadaje sobie każdy właściciel samochodu, przed którym stoi decyzja postawienia własnego domu. Dlaczego tak ważne jest, by już przed rozpoczęciem prac budowlanych wiedzieć, na jaki garaż się zdecydować? Gdzie go postawić? Z jakich materiałów skonstruować? Odpowiedzi na te pytania poznasz w tym artykule.

Garaż – finalna decyzja

Zanim powstanie projekt domu, powinniśmy wiedzieć, jaki garaż chcemy mieć. Dzięki temu od razu w bryle budynku można wprowadzić projekt schowka na samochód i narzędzia. To sprawi, że wjazd do garażu będzie łatwy, a samochód nie zostanie narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne, spotęgowane w okresie jesiennym i zimowym.

Nie zawsze jednak od razu wiemy, gdzie chcemy mieć garaż. Czasami nie mamy samochodu, ale planujemy kupić i wtedy także takie rozterki spędzają nam sen z powiek. Dlatego poniżej przeczytasz porady dotyczące każdego rodzaju schronienia na pojazd. Od garażu w bryle budynku, po taki, do którego wykonania przyda się blacha trapezowa.

Garaż w bryle budynku

Najbardziej estetyczne i zarazem wysokiej jakości rozwiązanie. Garaż w bryle budynku, z drzwiami przechodnimi do mieszania, wiele ułatwia. Samochód nie rdzewieje, komfortowo wnosimy zakupy zimą i możemy wykonać drobne prace naprawcze przy aucie.

Dodatkowo, dobrze zagospodarowane pomieszczenie będzie stanowiło schowek na narzędzia, kosiarkę, opony, rowery lub meble ogrodowe. Garaż w bryle budynku, ocieplony i wyizolowany, chroni pojazd zimą przed chłodem. Na pewno docenią to osoby, które wyjeżdżają z mieszkania wcześnie rano i nie chcą marznąć.

Garaż murowany lub blaszany

To rozwiązanie dla osób, które już mają dom i potrzebują garażu, ponieważ kupiły budynek bez niego lub dopiero wybrały samochód. Wtedy murowany garaż podobnie zabezpiecza auto, jak ten w bryle domu. Jedyny minus, to potrzeba wydzielenia przestrzeni, co nie zawsze jest do końca możliwe i spełni nasze oczekiwania. Gdy mamy ogród, trudno jest przerobić przestrzeń tak, by logicznie usytuować na niej garaż.

Dodatkowo, pomieszczenie wolnostojące więcej kosztuje – jeśli chodzi o budowę – bo dochodzi do tego koszt chociażby dachu, wykonania termoizolacji lub wylewki. Na dach dobra będzie blachodachówka modułowa szybka w montażu. Z kolei, gdy chodzi o posadzkę, wybierzmy żywicę epoksydową lub zwykły beton. Garaż blaszany najłatwiej i najtaniej wykonać z blachy trapezowej. Możemy też kupić już gotowy, co znacznie obniży koszty i przyspieszy jego powstanie.


Dodaj komentarz