Karsanit.pl

wszystko dla domu

Profesjonalny warsztat samochodowy – jak go stworzyć?

Obsługa klienta na wysokim poziomie, konkurencyjne ceny i najwyższa jakość świadczonych usług to podstawa udanego biznesu. Jednak jak wiadomo, sama praktyka to nie wszystko, ponieważ liczy się pierwsze wrażenie wizualne. To, co klient widzi po wejściu do warsztatu sprawia, że nasz firma zyskuje lub traci w jego oczach. Dlatego tak ważne jest stworzenie profesjonalnego, również dekoracyjnie, warsztatu samochodowego. Z pomocą w tym przedsięwzięciu przychodzi ten artykuł.

Sam projekt budynku jest bardzo ważny. Powinien przyciągać uwagę i przede wszystkim wyglądać estetycznie. Tutaj postawmy na dobrej jakości elewację i jej odpowiednią barwę. Potrzebny jest także parking dla klientów i przyjazne otoczenie lokalu, utrzymane w porządku i czystości. Minimalizm przed warsztatem to klucz do przyciągnięcia klienta i zaproszenia go do środka. A co powinien zobaczyć we wnętrzu naszej firmy?

Wnętrze profesjonalnego warsztatu samochodowego

Po przekroczeniu progu, na pewno nie powinien go zaskoczyć widok rozrzuconych części, pootwieranych samochodów i śmieci lub przedmiotów, które nie są odłożone na miejsce. Profesjonalne firmy zajmujące się naprawą aut, na pierwszy ogień, przed wejściem na warsztat, wybierają skromne i schludne pomieszczenie biurowe lub choćby hol, w którym klient może poczekać na rozmowę z mechanikiem, uiszczenie opłaty lub odbiór samochodu.

Liczy się również czystość wnętrza warsztatu. Wiadomo, że ta nie będzie tak widoczna jak w zwykłej firmie, ale pewne nawyki, wyrobione przy pracy sprawią, że warsztat nawet w czasie pracy będzie schludnym miejscem. Co składa się na ogólny, pozytywny wygląd tego pomieszczenia?

Wybór profesjonalnej podłogi

Na pewno nie polecamy betonu i posadzek, które nie dość, że trudno utrzymać w czystości, w miejscu, jakim jest ciągle pracujący warsztat naprawczy. Poza tym, są zbyt słabe, by wytrzymać obciążenie kilku samochodów, narzędzi i jeszcze osób, które się poruszają po podłożu.

Najlepszym rozwiązaniem są płyty R-tile. Dlaczego? Ich wytrzymałość przeważa wszystkie inne systemy podłogowe. Nie wsiąka w nie wilgoć, więc nie zobaczymy na nich plam po rozlanych olejach i innych płynach samochodowych. I co ważne, nie trzeba od nowa zakładać podłogi, ponieważ płyty R-tile można zamontować na każdym podłożu. Inne systemy podłogowe możesz znaleźć na tej stronie: http://www.centrumposadzek.com.pl/.

Dodaj komentarz