Karsanit.pl

wszystko dla domu

5 powodów, dlaczego warto zainwestować w gumowce robocze

Wykonywanie trudnych i wymagających prac wymaga zastosowania odpowiedniego obuwia roboczego. Wśród wielu rodzajów takich butów są takie, które szczególnie się wyróżniają, gdyż sprawdzają się w wielu sytuacjach, a także są bardzo solidnie wykonane. Gumowce robocze, bo o nich mowa mają zwolenników zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Warto zatem poznać 5 powodów, dlaczego warto zainwestować w gumowce robocze.

Po pierwsze: solidny i lekki materiał

Robocze gumowce do pracy, jak sama nazwa wskazuje wykonane są z gumy. Jednak rodzajów tego materiału, z którego wykonuje się gumowce jest znacznie więcej. Bardzo popularne jest tworzywo EVA, które ma zdolność idealnego dopasowania do stopy, a dodatkowo jest bardzo lekkie, co w przypadku pracy w pozycji stojącej przez wiele godzin jest bardzo ważne. Robocze gumowce do pracy mogą być wykonane również z biodegradowalnego materiału tekstylnego w połączeniu z gumą. Zaletą tych butów jest niewątpliwie bardzo długa cholewka, co zapobiega zabrudzeniu odzieży w trakcie pracy, np. w podmokłym terenie. Dodatkowo wszystkie materiały z, których wykonane są robocze gumowce do pracy są wodoodporne, zatem można z suchymi stopami zakończyć dzień pracy.

Po drugie: możliwość wyboru modelu z dodatkowymi wzmocnieniami

Niektóre zajęcia wymagają stosowania szczególnych środków ostrożności. Tak jest w przypadku pracy na budowie, gdzie jeden zły ruch może spowodować upadek ciężkiego przedmiotu, materiałów budowlanych, czy też narzędzi na stopę. Dlatego gumowce do pracy w takim przypadku powinny być wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, zarówno podnosek, jak i wkładkę antyprzebiciową. W zależności od miejsca wykonywanej pracy wzmocnienia mogą być stalowe lub kompozytowe, a w obydwu przypadkach dają dokładnie taką samą ochronę przed upadnięciem przedmiotu z siłą 15 kN . To kolejna zaleta wyboru właśnie gumowców do pracy, które należą do kategorii obuwia dla profesjonalistów.

Po trzecie: wybór gumowców, które sprawdzą się także w zimie

Jak wiadomo prace są wykonywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz niezależnie od pory roku. Czasem warunki wymagają przechowywania żywności w bardzo niskich temperaturach. W tym przypadku również sprawdzają się gumowce, które dostosowane są do kontaktu z żywnością. Takiego oznaczenia należy szukać w opisie producenta. Najczęściej tego typu gumowce są utrzymane w jasnej kolorystyce. Warto zauważyć, że do każdego rodzaju gumowców można dopasować ocieplacz, który przygotuje je na zimowe warunki.

Po czwarte: można je wykorzystać zarówno do prac w ogrodzie, jak i na budowie, zatem są multifunkcyjne

Kolejną zaletą zdecydowania się na gumowce robocze jest możliwość ich wykorzystania podczas wielu bardzo różnych prac. Pielęgnacja własnego ogrodu wymaga czasu i poświęcenia. Znacznie łatwiej dbać o niego jeśli posiada się wygodne, a zarazem antypoślizgowe buty, które sprawdzają się w grząskim terenie. Prace budowlane są bardzo złożone, jednak duże zapylenie, a także możliwość upadnięcia czegoś na stopę sprawia, że buty muszą być łatwe w czyszczeniu, a zarazem solidne. Takie niewątpliwie są gumowce robocze.

Po piąte: Dopasowanie do każdego kształtu stopy i solidna podeszwa

Wiele osób ma duży problem z dopasowaniem odpowiednich butów roboczych. Wszak można wyróżnić trzy rodzaje kształtów stopy, egipska, grecka i rzymska, a do tego w przypadku każdego z nich może być ona szeroka. W takim przypadku dopasowanie półbutów roboczych zawsze jest trudne. Znacznie łatwiej jest z elastycznymi i idealnie dopasowującymi się do kształtu stopy gumowcami roboczymi. Na uwagę zasługuje również solidna podeszwa, która może być wykonana z gumy, posiadać dodatkowe wzmocnienie od strony wkładki, a dodatkowo właściwości antyelektrostatyczne.

Zalet wybrania do pracy gumowców jest naprawdę wiele, a to najważniejsze spośród nich. Warto zauważyć, że gumowce są odpowiednio wyprofilowane i zapewniają stabilizacje stopy w pięcie, nawet na niepewnym gruncie, przez co praca jest komfortowa, przebiega sprawnie, a do tego bez ewentualnych kontuzji. Zatem nieprzemakalność jest ich ważną zaletą gumowców, ale nie jedyną. Gumowce robocze sprawdzą się zarówno w pracy, jak i do przydomowych obowiązków.

Dodaj komentarz