Karsanit.pl

wszystko dla domu

Sposoby na stres pomocne w nauce

Nauka, szkoła i poznawanie nowych rzeczy nieodłącznie wiąże się ze stresem. W końcu prędzej czy później, przychodzi nam się zdobytą wiedzą podzielić, chociażby przed większym gronem. Czy zawsze musi tak być? Jak walczyć ze stresem, by pomóc sobie i nie wpadać w panikę za każdym razem, gdy musimy się odezwać? Sprawdźmy.

Jak szkolny stres wpływa na Ciebie?

Żeby uzmysłowić sobie, jak ważne jest kontrolowanie emocji i stresu, musisz wiedzieć, jak on na Ciebie wpływa. Wtedy zrozumiesz, dlaczego jest niezdrowy i zyskasz większą motywację, by panować na nerwami. Stres wywołuje wyrzut adrenaliny do mózgu, co sprawia, że organizm przygotowuje się na walkę. Wtedy pocą nam się dłonie, trzęsą ręce, zaczynamy się jąkać lub lecą nam łzy. Może też być odwrotnie.

Nerwy mogą sprawić, że zaczniemy mówić bardzo szybko, co chwila ruszać rękoma lub nawet chwiać się mimo tego, że pozornie nie ma możliwości byśmy upadli lub stracili równowagę. Takie sytuacje bardzo źle wpływają na nasze funkcjonowanie i pewność siebie. Będąc każdego dnia narażeni na stres, wyczerpujemy swój organizm i sprawiamy, że bardzo łatwo wyprowadzić nas z równowagi.

Jak przestać się stresować nauką?

Najczęściej denerwujemy się nauką. Każdy ważny egzamin lub klasówa sprawia, że mamy rewolucje żołądkowe lub po prostu skołatane myśli. Jest to przyczyną naszego strachu. Dlaczego? Boimy się, że nie nauczyliśmy się czegoś wystarczająco. Nie da się ukryć, że powodem stresu jest także język obcy i porozumiewanie się. Szczególnie gdy znajdujemy się w obcym kraju lub musimy udzielić ustnej odpowiedzi na angielskim, wpadamy w panikę i zapominamy tego, co przecież doskonale wiemy. Nawet proste zwroty wydają się ulatywać z głowy.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc zapisanie się na jakiś kurs lub warsztaty, gdzie będziemy zmuszeni przezwyciężyć walkę ze strachem przed wyrażaniem swojego zdania. Przykładowo angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to szkoła językowa, w której najwięcej uczymy się poprzez rozmowę. Może to być rozwiązaniem Twoich problemów z nauką i stresem.

Dodaj komentarz