Karsanit.pl

wszystko dla domu

Blachodachówka cięta na wymiar – dlaczego warto?

Blachodachówka cięta na wymiar to idealne rozwiązanie dla osób, chcących szybko i w miarę tanio zadaszyć swój dom. Pobranie pomiarów, ustalenie koloru pokrycia i zlecenie cięcia producentowi blach, usprawni proces budowy i wykończenia. Co jeszcze warto wiedzieć o zaletach płynących z blachodachówki ciętej na wymiar? Sprawdzimy to w tym artykule.

Blachodachówka cięta na wymiar – zalety

Więźba dachowa dostosowana do montażu blachodachówki i utrzymania jej ciężaru to połowa drogi, jaką musimy przebyć, by wykończyć dach i zabezpieczyć wnętrze domu przed opadami. Jeśli jeszcze nie wybraliśmy producenta i koloru blachodachówki, najwyższy czas tego dokonać. W czasie rozważania barwy dachu, bierzmy pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale i kolor elewacji i ogólny styl, w jakim nasze mieszkanie zostało wzniesione. To sprawi, że całokształt bryły domu będzie prezentował się nienagannie.

Po wybraniu koloru blachy, nadeszła pora na pobranie wymiarów dachu. Ważne, by były one jak najdokładniejsze. Czasami lepiej dodać kilka centymetrów, niż zamówić za małe moduły zadaszenia. W razie czego lepiej odjąć niż łączyć i nadawać sobie dodatkowej pracy. Oddając pomiary producentowi i wybierając kolor materiału, pamiętajmy o tym, by zaznaczyć, czy finalnie nasza blachodachówka ma być wyprodukowana w modułach, czy w arkuszach.

Blachodachówka na wymiar – arkusze czy moduły?

Arkusze są większe, więc i mniej arkuszy potrzeba, by zadaszyć dom. Jeśli jednak chcemy, by dach był estetyczny, lepiej postawić na moduły, które montuje się szybko. Arkusze trudniej przewieźć na miejsce i łatwiej je uszkodzić. Z modułami mniejszych rozmiarów, nie ma takiego problemu.

Ostatnia kwestia sporna, która sprawia, że wiele osób ostatecznie wybiera inne pokrycie dachowe, to sposób montażu oraz cena blachodachówki. Oszczędni rezygnują z niej na rzecz blachy trapezowej. Czy dobrze robią? Jeśli zależy nam na ekonomicznym dachu, bez wątpienia blacha trapezowa to strzał w dziesiątkę. Jedyny jej minus to kwestia designu. Dla niektórych ma od drugorzędne znaczenie, stąd decyzja o tym, by blachodachówkę wymienić na trapezówkę.

Dodaj komentarz