Karsanit.pl

wszystko dla domu

Aranżacja mieszkania dla początkujących

Zaaranżowanie mieszkania to trudne przedsięwzięcie. Tym bardziej dla osób, które będą robić to po raz pierwszy. Pułapki dekoracyjne i zakupowe tylko czekają, by wciągnąć Cię w swoje sidła. Jeśli więc chcesz, by urządzenie czterech kątów poszło sprawnie i zanadto nie nadszarpnęło Twojego budżetu, koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi aranżacji mieszkania dla początkujących. Znajdziesz tutaj nie tylko solidną dawkę porad wnętrzarskich, ale również kilka pomysłów na zaprojektowanie małego mieszkania.

Od czego zacząć aranżowanie domu?

Najważniejsze jest obranie stylu, w którym chcesz urządzić dom. Na początek poszukaj inspiracji. Jeśli masz obrany dany nurt designerski, obejrzyj, jak prezentuje się on w poszczególnych częściach mieszkania. Mnóstwo przykładowych realizacji projektantów z wykorzystaniem konkretnego stylu, możesz znaleźć w Internecie. Kolejny krok to dobranie wielkości pomieszczenia do jego funkcji. I tutaj wszystko zależy od tego, czy jesteś osobą, która ceni sobie przytulność, czy raczej przestronność.

Mniejsze pokoje zazwyczaj służą jako sypialnie, pokoje dla dzieci, gabinety lub garderoby. Kiedy jednak kupujemy małe mieszkanie, często w jednym pokoju musimy znaleźć miejsce na sypialnię i na sferę wypoczynkową. Wtedy odpowiednia aranżacja przestrzeni może wizualnie oddzielić oba pokoje i wprowadzić jasny podział na funkcje poszczególnych części jednego pomieszczenia.

Czy trudno jest zaaranżować ciasne wnętrze?

Koszty nieruchomości idą w górę, więc nikogo nie dziwi fakt, że kupujemy coraz mniejsze mieszkania. Ma to jednak kilka zalet. Nie zawsze stricte związanych z ceną. Przede wszystkim dzięki temu, że kupimy mniejszy dom, możemy wydać więcej pieniędzy na jego urządzanie (meble, sprzęty, dekoracje), ponieważ mała powierzchnia pokojów sprzyja oszczędności na pracach wykończeniowych.

Dla większości osób na tym kończą się zalety mniejszych powierzchni. Nic dziwnego, ponieważ aranżacja wnętrz niewielkich rozmiarów wymaga nie lada kreatywności i sprytu. Musimy wiedzieć, jak odpowiednio ustawić wszystkie meble, wykonać projekt ścianek działowych oddzielających sypialnię od kanapy w salonie lub pomyśleć o półkach wewnątrz ścian, by oszczędzić miejsce na podłodze. Te wszystkie wyzwania łatwiej pokonać, jeśli zlecimy wykonanie projektu i zaaranżowanie wnętrza sprawdzonemu architektowi, na przykład na tej stronie internetowej: http://www.wygodnewnetrza.com.pl/. Obejrzysz tam przykładowe projekty i aranżacje przestrzeni oraz sprawdzisz oferty, które możesz dopasować do własnych potrzeb.

Aranżacja wnętrz z pomocą projektanta

Jeśli zdecydujemy się powierzyć aranżację naszego mieszkania architektowi, połowa problemów za nami. Dzięki jego wizji artystycznej i znajomości trendów oraz stylu, na pewno wspólnymi siłami stworzymy idealne wnętrze. Ważne, by głośno myśleć i na bieżąco wprowadzać do projektu wszystkie swoje sugestie i pomysły. Nawet jeśli jesteś maksymalistą, możesz nadal nim pozostać na małej przestrzeni. W końcu projektant doskonale wie, jak urządzić mini kawalerkę funkcjonalnie i jednocześnie z myślą o osobie kochającej swoje przedmioty i ich obecność.

Pamiętajmy również, że mimo małej przestrzeni, nasze mieszkanie może być zgodne z najnowszymi designerskimi trendami. Wystarczy tylko nasza kreatywność, sprawdzony projektant i umiejętność przekuwania swoich oczekiwań w rzeczywiste rezultaty. Oglądając katalogi wnętrzarskie na pewno niejednokrotnie mamy okazję oglądać kawalerki zaprojektowane z myślą o wygodzie mieszkańców i o modzie. Tam również możemy znaleźć inspirację dotyczącą urządzania własnego mieszkania.


Dodaj komentarz