Karsanit.pl

wszystko dla domu

Betonowe blaty kuchenne – aranżacja minimalistycznej kuchni

Miłośnicy minimalizmu i stylu industrialnego z pewnością pokochają betonowe blaty kuchenne i zapragną umieścić je w swoim mieszkaniu. Tego typu meble świetnie sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, gdzie potrzeba odrobiny wyrazistości, by kuchnia zyskała niepowtarzalny charakter. W tym artykule podpowiemy, dlaczego warto wybrać blaty betonowe i jak je pielęgnować, by zachwycały swoim pięknym designem.

Betonowe blaty kuchenne – modny design

Minimalizm we wnętrzach z roku na rok zmienia swoją postać. Kiedyś na czasie było drewno i naturalne elementy wykończenia domu oraz roślinność, czyli styl skandynawski w pełnej krasie. Teraz króluje cement, marmur i ciężkie dekoracje, które wcześniej kojarzyły się z tarasami i ogrodami. Dlatego tak wielką popularność zdobywają betonowe blaty kuchenne i wyposażanie mieszkania wykonane właśnie z tego surowca.

Co sprawia, że wszyscy je pokochali? Przede wszystkim wygląd. Beton sprawia wrażenie stabilności i zdaje się przypieczętować styl, w którym urządzone zostaje pomieszczenie. Nadaje mu wyrazistość i wizualną trwałość. Patrząc na blat kuchenny wykonany z owego materiału, odnosi się wrażenie, że jest niezniszczalny i przetrwa wszystko. Poza tym każdy blat jest projektowany z myślą o tym, by był unikatowy i podkreślał indywidualność kuchni oraz domowników. Beton kojarzy się wielu osobom z surowym minimalizmem, który tak pokochali w stylu industrialnym.

Niezniszczalna kuchnia – beton w roli głównej

Kuchnia jest miejscem, gdzie wiele się dzieje. Mówi się o niej, że to serce domu. Niektórzy uważają, że jej wygląd oddaje charakter i potrzeby mieszkańców. Toczy się tam wiele rozmów, spotkań. W kuchni kroi się warzywa, gotuje potrawy i przyrządza wypieki. Łatwo nie tylko o uszkodzenie blatu, zalanie podłogi czy płyty indukcyjnej, ale i o poplamienie powierzchni przez produkty, które mogą pozostawić na niej ślady nie do starcia. Dlatego wszyscy koneserzy kulinariów powinni zadbać o to, by miejsce, w którym oddają się swojej pasji, było funkcjonalne oraz odporne na codzienne i intensywne eksploatowanie.

Urządzając kuchnię i wyposażając ją w betonowe blaty, zabezpieczone impregnatem, domownicy zagwarantują sobie bezawaryjne użytkowanie tego pomieszczenia przez kilka lat. Poza tym meble z tego materiału tworzą modny design. Jeśli zdecydujemy się na jasne odcienie blatów, kuchnia stanie się wizualnie przestronniejsza oraz lepiej doświetlona. Wysokiej jakości wyposażenie kuchni z betonu można kupić na tej stronie: https://lampybetonowe.pl/blog/blaty-betonowe-kuchni-lazienki-d/. Mimo że na białych i szarych frontach szybciej widać plamy i zacieki, odpowiednie środki czystości pomogą nam odpowiednio doczyścić zabrudzone miejsca.

Jak urządzić funkcjonalną i nowoczesną kuchnię?

Zakupienie mebli i wstępny projekt kuchni to dopiero połowa pracy wykończeniowej. Należy jeszcze odpowiednio zaplanować rozkład sprzętów oraz umiejscowienie szafek i AGD. Warto pomyśleć nie tylko o blatach usytuowanych wzdłuż ściany, ale i o wyspie kuchennej, która idealnie sprawdzi się jako blat roboczy. Jeśli zdecydujemy się na jej zamontowanie, pomyślmy o tym, by z jej jednej strony móc zjeść posiłek lub zrobić kawę. Dzięki temu oszczędzimy miejsca na blacie przy zlewie i w okolicy płyty indukcyjnej, a tam będziemy mogli kroić warzywa lub położyć podkładki na gorące garnki. Tak zagospodarowana przestrzeń zapewni funkcjonalną kuchnię, w której łatwo się poruszać – nie tylko podczas przygotowywania dań, ale i w czasie jedzenia, zmywania lub porządków.

Nieodzowne jest dobre oświetlenie. Przyda się nie tylko mocna lampa nad wyspą i blatami, ale i centralne światło, które dodatkowo rozjaśni kuchnię. Pamiętajmy, że białe lub szare betonowe blaty także wizualnie powiększają pomieszczenie i tym samym sprawiają, że wydaje się ono przestronniejsze i jaśniejsze. Szeroki wybór betonowych mebli kuchennych i dodatków, wykonanych zgodnie z najnowszymi trendami, znajdziesz na tej stronie internetowej: https://lampybetonowe.pl/.

Dodaj komentarz