Karsanit.pl

wszystko dla domu

Termoizolacja dachu – niezbędna i ekonomiczna

Termomodernizacja pokrycia dachowego zapewnia oszczędności i zabezpiecza cały budynek. Dzięki ociepleniu, zyskujesz nie tylko mniejsze rachunki za opał, ale również ekonomiczny dom. Odpowiednio wyizolowane poszycie daje więc szereg korzyści, które omówimy w niniejszym artykule.

Niezbędna termomodernizacja dachu

Brak ocieplenia generuje spore koszty. Należy zakupić więcej opału, zamontować wydajniejszy piec lub po prostu każdej zimy płacić więcej za ogrzewanie. Jeśli dach pozbawiony jest izolacji, istnieje ryzyko, że w jego zakamarki przedostanie się wilgoć, w której rozwinie się grzyb i przejdzie na inne części budynku. Z tych powodów coraz więcej osób decyduje się na ocieplenie mieszkania już w trakcie budowy. Mimo że zwiększa to jej koszty, procentuje w przyszłości.

Uiszczona opłata na rzecz materiałów do termoizolacji dachu, zwraca się już nawet w ciągu pierwszego roku użytkowania lokalu. Poza tym po ociepleniu domu, można kupić wydajniejszy i bardziej ekologiczny piec. Okazuje się, że da się nawet zaoszczędzić na pokryciu dachowym. W końcu termoizolacja, jak sama nazwa mówi, ma za zadanie izolować wnętrze nie tylko od zimna, ale i gorąca, dźwięków deszczu, gradu i wiatru. Wtedy więc wybiera się tańsze poszycie, które nie ma grubej warstwy izolacyjnej, ale jednocześnie jest mocne i odporne na uszkodzenia.

Czym ocieplić dach?

Jednym z najlepszych materiałów na ocieplenie dachu, będzie wełna mineralna, którą kupuje się w postaci płyt lub mat. Cechuje się rozciągliwością, więc w pełni dopasuje się do ocieplanych powierzchni. Tym samym, zapewni im szczelność, więc wilgoć i zanieczyszczenia, nie przedostaną się do wnętrza budynku.

Inny sposób na termoizolację dachu to styropian. Występuje w różnych grubościach. Jest lżejszy od wełny mineralnej. Montujemy go między krokwiami. Co ważne, styropian jest lepszych od wełny mineralnej nie tylko z uwagi na swoją masę, ale i fakt, że nie pyli. Materiał ten jednak nie tłumi dźwięków z zewnątrz tak dobrze, jak jego poprzedniczka. Na tej stronie internetowej: https://termobud.com.pl/, znajdziesz profesjonalną firmę, która wykonuje docieplenia budynków Częstochowa.


Dodaj komentarz