Karsanit.pl

wszystko dla domu

Czym pokryć dach budynków gospodarczych?

Przyjęło się, że idealnym pokryciem każdego budynku gospodarczego będzie blacha trapezowa. Znana jest nie tylko z trwałej konstrukcji i tego, że szybko się ją montuje, ale również poleca się ją ze względu na niską cenę. Nie da się ukryć, że koszt blachy trapezowej jest kuszący. Tym bardziej, że w końcu substrat, jaki pokryje dach komórki lub stodoły, nie jest elementem ozdobnym, a jedynie koniecznym, by zabezpieczyć mienie.

Zanim jednak przystąpimy do sposobu montażu blachy trapezowej, zaprezentujemy kilka jej cech, z powodu których naprawdę warto zwrócić na nią uwagę, nawet podczas rozważania zmiany pokrycia dachu domu.

Cechy blachy trapezowej

Blacha trapezowa zapewni budynkowi, na którym jest położona, przede wszystkim wysoki stopień ochrony, niskim kosztem. Wyróżnia ją wytrzymałość, odporność na przemakanie w wyniku obfitych opadów deszczu, gradu lub innych niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nawet wichura nie będzie straszna blasze trapezowej, pod warunkiem, że ta będzie dobrze zamontowana.

Kolejna kwestia, która przemawia na jej korzyść to cena. Mimo tego, że ta jest niska, wydawać by się mogło, że nie warto się nią interesować. Nic bardziej mylnego. Mimo niskiej kwoty, jaką zapłacimy za zakup tego materiału, otrzymamy pokrycie na dach w dobrej jakości.

Montaż blachy trapezowej

Przed montażem blachy trapezowej, musisz przygotować powierzchnię, czyli połacie dachu. W tym celu, trzeba wyłożyć je profilami stalowymi lub ocynkowanymi. Dopiero później możemy nałożyć dodatkowo, folię o właściwościach przepuszczających parę.

Następny krok to montaż haków i pasów rynnowych. Po tym, nakładamy arkusze z blachy trapezowej. Po zainstalowaniu ich, należy montować śniegołapy i inne elementy wyposażenia dachu. Mimo że opisujemy tutaj kładzenie blachy na budynku gospodarczym, śniegołapy, które zazwyczaj montuje się na domu, również się przydadzą i będą stanowić dodatkowe zabezpieczenie.

Jednak pamiętajmy, że jeśli nie mamy doświadczenia w kładzeniu dachów, lepiej dla bezpieczeństwa, zlecić do wykwalifikowanej ekipie budowlanej. Blachę trapezową w wysokiej jakości i bardzo dobrej cenie, bezpośrednio od producenta, możesz obejrzeć na tej stronie internetowej: https://glinmet.pl/.


Dodaj komentarz