Karsanit.pl

wszystko dla domu

Dlaczego warto wybrać bramę segmentową do garażu?

Segmentowe bramy garażowe należą aktualnie do najpopularniejszych modeli na rynku. Nie da się ukryć, że posiadają wiele zalet, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających. Czy rzeczywiście zakup bramy segmentowej to dobra inwestycja, z której będziemy zadowoleni?

Jak zbudowana jest brama segmentowa?

Wyszukując „bramy garażowe Częstochowa” z łatwością natkniemy się na oferty sprzedaży bram segmentowych. Zanim jednak zastanowimy się nad zakupem, dobrze poznać mechanizm jej działania, dzięki czemu będziemy mogli określić, czy rzeczywiście poszukujemy właśnie czegoś takiego. 

Jak wskazuje na to nazwa, skrzydło bramy segmentowej jest wykonane z kilku segmentów wykonanych najczęściej ze stali ocynkowanej i pokrytych stalową blachą. Całość jest zabezpieczona uszczelkami. Wewnątrz znajduje się zwykle izolacja termiczna, którą stanowi styropian oraz pianka poliuretanowa. W zależności od preferencji, możemy wybrać wykończenie w postaci farby proszkowej, drewna, aluminium bądź okleiny z tworzywa sztucznego. 

Zasady działania takiej bramy są proste. Skrzydło porusza się na rolkach i prowadnicach zamontowanych w suficie oraz ścianach garażu. Po otwarciu chowa się całkowicie do wnętrza, nie zabierając miejsca na podjeździe. Istnieją dwa warianty bram segmentowych, zależne od sposobu otwierania: górne oraz boczne.

Zalety segmentowych bram garażowych

Zakup bramy segmentowej do naszego garażu to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale także ładnego wyglądu. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy uznanego producenta, np. http://dwd.pl.

Warto wybrać segmentową bramę garażową ze względu na:

  • doskonałą szczelność – wysokiej jakości termoizolacja sprawia, że zimne powietrze nie będzie przedostawało się do wnętrza garażu, a tym samym do wnętrza domu (jeśli garaż jest z nim bezpośrednio połączony);
  • bezpieczeństwo – to świetna ochrona przed włamywaczami, szczególnie po zamontowaniu elektrycznego napędu;
  • prostotę w obsłudze – bramę segmentową mogą otwierać i zamykać nawet dzieci, bez obawy, że coś im się stanie;
  • solidność wykonania, dzięki czemu brama sprawdzi się przez długie lata;
  • estetykę – bramy segmentowe do garażu prezentują się schludnie i elegancko, więc dopasujemy je do każdego domu.

Dodaj komentarz