Karsanit.pl

wszystko dla domu

Dodatkowy pokój dla dziecka? Wykorzystaj system suchej zabudowy wnętrz

Niejednokrotnie zdarza się, że rodzi nam się kolejne dziecko i z czasem potrzebuje własnej przestrzeni do życia. Nie zawsze jednak posiadamy dodatkowe pomieszczenie do urządzenia. Jeśli nasza druga pociecha ma już swój własny pokój, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podzielić go na dwie części. Możemy to zrobić za pomocą suchej zabudowy. Jak?

Sucha zabudowa wnętrz – co to?

Sucha zabudowa wnętrz to nic innego jak wykończenie wnętrza, w którym nie musimy stosować wody zarobowej, koniecznej do wiązania standardowych materiałów budowlanych, takich jak beton, tynk gipsowy czy szlichta. Jeśli nie woda, to co w takim razie? W tego typu systemach wykorzystuje się takie materiały, do których zamocowania wystarczy nam klej czy tzw. mocowania techniczne (np. wkręty). Mowa tu przede wszystkim o płytach gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych czy też panelach z PVC. Dawniej sucha zabudowa wnętrz wykorzystywała również deski, płyty pilśniowe, płyty wiórowe czy sklejki. Za pomocą suchej zabudowy możemy postawić ścianki działowe, wykonać sufity podwieszane czy przepierzenia.

Jak zrobić dwa pokoje dziecięce z jednego?

Najprostszym rozwiązaniem będzie podzielenie pokoju za pomocą ścianki działowej. Możemy wykonać ją właśnie z płyt gipsowo-kartonowych. Dlaczego właśnie ten materiał warto wybrać? Ponieważ płyty te świetnie nadają się do dalszego wykańczania. Możemy je np. pomalować na dowolny kolor czy obkleić tapetą. Pamiętajmy jednak, by najpierw wyrównać powierzchnię za pomocą gipsu. 

Do wykonania ścianki działowej oprócz płyt gipsowo-kartonowych będzie nam potrzebny także stelaż z profili stalowych. Musimy wybrać zarówno profile poziome, jak i pionowe, które połączymy za pomocą odpowiednich wkrętów. Środek takiej konstrukcji najlepiej wypełnić wełną mineralną dla dodatkowej izolacji akustycznej i cieplnej. Później zostaje nam jedynie docięcie płyt i przykręcenie ich do stelaży. W zależności od potrzeb, w środku możemy też rozciągnąć potrzebne okablowanie i zamontować puszki. Jeśli przerasta nas samodzielne postawienie ścianek, możemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, np. https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz