Karsanit.pl

wszystko dla domu

Docieplenie budynku

Posiadacze starych domów coraz częściej decydują się na ich docieplenie. Oszczędność energii zużywanej na ogrzanie domu po jego ociepleniu jest bardzo znacząca i szybko daje odczuć się w portfelu.

Czemu służy termoizolacja?

Termoizolacja, czyli docieplenie budynków chroni budynek przed niskimi temperaturami zimą i nadmiernym upałem w lecie. Dobrze wykonana termoizolacja pozwoli na znaczące oszczędności w kosztach utrzymania domu, a dodatkowo budynek zyska nowy, estetyczny i ładny wygląd. 

Termoizolacja jest inaczej nazywana metodą lekko-mokrą. Do ocieplania tą metodą stosuje się styropian lub wełnę mineralną. Energooszczędność tych dwóch materiałów jest porównywalna, natomiast cena sprawia, że bardziej popularny jest styropian. Ważne jest, aby materiał wybrany do ocieplenia posiadał wszystkie wymagane certyfikaty i atesty. Tylko wysokiej jakości styropian zapewni idealne ocieplenie i zapobiegnie pękaniu tynku zewnętrznego.

Co oprócz styropianu będzie potrzebne?

Oprócz styropianu do ocieplenia budynku potrzebować będziemy gruntów, klejów, siatki, zapraw, tynków i farb. Istotne jest, aby wszystkie te materiały były wysokiej jakości, dlatego najlepiej kupować je u jednego producenta. Można mieć wtedy gwarancję, że poszczególne elementy będą do siebie dopasowane. Poza tym, kupując wszystkie produktu w jednym miejscu być może uda się uzyskać lepszą, niższą cenę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? 

Przy zakupie materiału izolującego należy zwrócić uwagę na jego grubość i współczynnik przenikania ciepła. Jest on oznaczony symbolem lambda. Im niższa wartość tego współczynnika, tym lepsza ochrona przed utratą ciepła. 

Wszelkie prace związane z ociepleniem budynku najlepiej zlecić fachowcom z tej branży, aby mieć pewność rzetelnie wykonanej pracy i gwarancję dobrze zainwestowanych pieniędzy. Dobrze wykonana termoizolacja zapewni komfort mieszkańcom domu, spokój na długie lata i oszczędności finansowe. Wszystkiego na temat termoizolacji i jej wykonania można dowiedzieć się tutaj: https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz