Karsanit.pl

wszystko dla domu

Kosiarka akumulatorowa czy elektryczna – którą wybrać?

Piękny ogród wymaga od jego właściciela ogromnego nakładu pracy – to niezaprzeczalne. Jednak w dzisiejszych czasach posiadamy szeroki wybór sprzętów i akcesoriów, które ułatwiają codzienną pracę i pomagają utrzymać ogród w dobrej kondycji niezależnie od pory roku. Klienci spotykają się jednak z podstawowym dylematem – jaką kosiarkę wybrać? Czy lepsza jest kosiarka akumulatorowa, czy może elektryczna? W tym artykule pomożemy w podjęciu tej decyzji.

Kosiarka elektryczna – czy to dobry wybór?

W przypadku kosiarki elektrycznej warto zastanowić się, jak dużą powierzchnię będziemy użytkować. Jeżeli posiadamy mały bądź średni ogród, w takim przypadku wersja elektryczna okazuje się najlepsza i najkorzystniejsza finansowo. Cichość pracy to główna zaleta takiej kosiarki – jest to szczególnie ważne, jeżeli nie chcemy zakłócać spokoju sąsiada obok, a także samych domowników. 

Warto zwrócić uwagę na atut, jakim jest waga – kosiarki elektryczne są łatwiejsze w obsłudze i nadają się do skomplikowanych manewrów. Nie jest to jednak sprzęt bez wad – posiada ograniczenie, które wiąże się ze stałym dostępem do prądu. Dodatkowo użytkownik powinien szczególnie uważać przy operowaniu kosiarką, by w żadnym wypadku nie uszkodzić kabla i nie doprowadzić do sytuacji, w której mogłoby być zagrożone nasze życie.

Kosiarka na akumulator – co powinieneś o niej wiedzieć? 

Akumulatorowa kosiarka do trawy to obowiązkowy sprzęt – zwłaszcza jeżeli posiadamy naprawdę duży ogród, w którym nie brakuje krzewów i drzew. Mamy tutaj znacznie większe pole do manewru. Kolejnym atutem może być wygoda użytkowania – w takim przypadku warto zapoznać się z modelem traktora ogrodowego, który zapewnia miejsce siedzące dla osoby obsługującej sprzęt i pozwala na przyjemną pracę nawet przez kilka godzin. 

Nie jesteśmy też zależni od stałego źródła prądu, bo zasilanie stanowi akumulator do traktorka czy kosiarki. Wykluczamy także niebezpieczeństwo związane z nieumyślnym uszkodzeniem kabla podczas koszenia. Użytkownik musi jednak pamiętać, że akumulator do kosiarki powinien być utrzymany w jak najlepszej kondycji. Wybieramy model odpowiedni do naszej kosiarki (o odpowiedniej mocy i pojemności ładowania). Ma on niestety swoją żywotność, czasami wiąże się to z wymianą akumulatora co sezon, jednak właściwe użytkowanie może wydłużyć ten czas. 

Jaką kosiarkę powinniśmy więc wybrać? Decydującymi czynnikami przy zakupie powinna być przede wszystkim wielkość powierzchni przeznaczonej do koszenia oraz stały dostęp do źródła prądu. 

Więcej informacji oraz części do naprawy kosiarek znajdziesz na stronie: https://ogrodexmilicz.pl.

Dodaj komentarz