Karsanit.pl

wszystko dla domu

Dywan w nowoczesnym wnętrzu

White shaggy carpet on brown wooden floorPrzez wiele lat ładna podłoga była dla wielu osób czymś nieosiągalnym. Serwowano nam niemal wszędzie tanie płytki pcv wątpliwej urody, które chętnie zasłanialiśmy dywanami. Potem przyszły nowe możliwości i zachłysnęliśmy się radością, że w końcu możemy mieć ładną podłogę i dywany poszły w odstawkę. Coraz chętniej jednak znów wracamy do dywanów, choć w nieco nowocześniejszej odsłonie. Zobaczmy, jakie dywany warto wybierać.

Dywan w salonie

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie domu i często przy urządzaniu przywiązuje się do niego największą uwagę. Ma on służyć nie tylko dobremu wypoczynkowi wszystkich domowników, ale również miłym spotkaniom towarzyskim, gdy odwiedzą nas goście. W takim wnętrzu musi być ładnie i stylowo, ale również przytulnie. I to właśnie dzięki dywanom nowoczesne aranżacje stają się zdecydowanie bardziej przytulne.

Współczesne trendy odchodzą jednak zdecydowanie od tego, żeby dywan zajmował całą powierzchnię salonu. Zwykle znajduje się on tylko w jego części, najczęściej w tej, w której stoi kanapa i stolik kawowy, a pozostała część pomieszczenia pozostaje z podłogą bez dywanu.

Dywan w sypialni

Drugim pomieszczeniem, w którym dywan sprawdza się doskonale, jest sypialnia. Niektórzy lubią, gdy cała podłoga w sypialni jest miękka, dlatego kładą w niej wykładzinę. Spora grupa osób decyduje się jednak na inne rozwiązanie, czyli podłogę drewnianą czy z paneli oraz dywan. Czasem dywan jest ułożony w miejscu, w którym stoi łóżko. Musi być on o tyle większy od łóżka, żeby wygodnie dało się na nim stanąć gołymi stopami, gdy wstajemy rano rozespani. Zdecydowanie częściej jednak w sypialni pojawiają się mniejsze dywaniki, po jednym z każdej strony łóżka. Takie dywaniki przyjemnie łagodzą poranne wstawanie, gdy w zimowy ciemny poranek musimy wyjść spod ciepłej kołdry.

Dywan w pokoju dziecięcym

Ostatnim pomieszczeniem, któremu chcemy poświęcić odrobinę uwagi, jest pokój dziecięcy. To pomieszczenie, w którym dywan odgrywa nie tylko rolę dekoracyjną, ale również, a może przede wszystkim, funkcjonalną. Dzieci uwielbiają się bawić na podłodze i zdecydowanie przyjemniej im będzie, jeśli zamiast zimnej podłogi usiądą na ciepłym dywanie.

Wielu rodziców chętnie sięga po dywany z wzorami typowo dziecięcymi, mocno kolorowe. Jednakże, jeśli spojrzymy na wielość kolorów zabawek, które znajdują się w pokoju dziecięcym, to okaże się, że kolejna pstrokata dekoracja nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej wybrać dywan jednobarwny, który nie będzie wprowadzał dodatkowego chaosu do wnętrza. I choć wielu może uważać, że taki dywan młodzieżowy nie sprawdzi się w pokoju małego dziecka, to jednak zachęcamy do wypróbowania takiego rozwiązania. Efekt będzie z pewnością bardzo dobry.

Więcej na: https://silla.pl/pol_m_Wnetrze_Dywany-355.html

Dodaj komentarz