Karsanit.pl

wszystko dla domu

Baterie do umywalek

bathroom-1851566_960_720Dodatki są bardzo istotne w ogólnym odbiorze wnętrza. Każdy detal powinien pasować do charakteru całego mieszkania. Przypadkowe akcesoria powodują chaos i sprawiają wrażenie niedopasowanych. Można kupić drogie dodatki, które wyglądają tanio – a wszystko dlatego, że zostały zakupione bez wcześniejszej analizy. Spójność w urządzaniu wnętrza jest niezwykle istotna, by miało ono jakiś charakter, by mogło być odbierane jako ciekawe, nowoczesne i schludne. To ostanie ma znaczenie zwłaszcza podczas urządzania łazienki. Minimalizm jest tu bardzo pożądany, ponieważ przez nadmiar wilgoci w łazience szybko gromadzą się szkodliwe bakterie. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by każde wnętrze w Twoim mieszkaniu było ciekawe, włączając w to łazienkę, postaw na eleganckie dodatki.

Estetyka baterii – dopasuj dodatki do swojej łazienki

Wybór baterii do umywalek także nie powinieneś pozostawić przypadkowi. Jest wiele baterii, które stanowią niemal biżuteryjny dodatek. W towarzystwie zgrabnej umywalki i dużego lustra, eleganckie baterie dopełniają charakter łazienki. Nie potrzebujesz zbędnych akcesoriów, jakie często są pokazywane w katalogach z meblami. Aby jednak dobrać baterię właściwie, trzeba myśleć holistycznie, tzn. mieć na myśli całe wnętrze. Tutaj dochodzi kwestia funkcjonalności. W zależności o tego, jaką masz umywalkę, inna bateria będzie wyglądać korzystnie i będzie spełniać swoje zadanie właściwie.

Funkcjonalność – dostosuj łazienkę do swoich potrzeb

Wyróżniamy trzy rodzaje baterii do umywalek:

Bateria umywalkowa stojąca (sztorcowa) – ma niską i krótką wylewkę, pasuje do umywalek małych i płytkich. Jest zakładana bezpośrednio na umywalce

Bateria umywalkowa nablatowa – posiada zaokrągloną wylewkę, często obrotową. Mocowana jest na blacie i pasuje do umywalek średniej i dużej wielkości.

Bateria umywalkowa ścienna (podtynkowa) – charakteryzuje się dużą wylewką. Polecana w przypadku umywalek nablatowych, które są nieco oddalone od ściany. Jest rekomendowana dla umywalek o dużych i głębokich miskach.

Do tej pory bardzo popularne były umywalki małe, z baterią sztorcową. Nowoczesna architektura wnętrz coraz częściej pokazuje jednak duże, masywne umywalki z baterią podtynkową. Widać ten trend także w nowo powstałych budowlach użytku publicznego, np. centrach handlowych. Większa umywalka jest bardzo wygodna, jednak umieszczanie jej w łazience o małym metrażu to nieporozumienie. Z tego względu należy kierować się przede wszystkim możliwościami własnego mieszkania a nie wyłącznie bieżącymi trendami w urządzaniu wnętrza. Wszelkie potrzebne części do umywalek różnego rodzaju możesz znaleźć na stronie tanialazienka.com.

Łazienkowe innowacje

Przeglądanie katalogów z łazienkami, kusi. Każdy pragnie być użytkownikiem nowoczesnej, schludnej łazienki, która niemal przypomina SPA. Innowacjom ulegają każde detale, także baterie do umywalek, które mogą działać na dotyk a nawet mogą wyczuć czyjąś obecność. Chociaż tego typu triki są widowiskowe, nie zawsze są warte zakupu. Mogą dla przykładu potrzebować częstszego serwisowania lub z czasem staną się irytujące dla użytkownika. Obserwuj nowoczesne trendy i spraw, by Twoja łazienka była funkcjonalna. Więcej informacji znajdziesz na stronie tanialazienka.com.

Dodaj komentarz