Karsanit.pl

wszystko dla domu

Oświetlenie domu – 5 dobrych rad na oświetlenie zewnętrzne

Detailaufnahme vintage GlhlampeRola światła ma w naszym życiu ogromne znaczenie. Kiedy projektujesz dom musisz przemyśleć kwestie nie tylko oświetlenia poszczególnych pomieszczeń wewnątrz budynku, ale i na zewnątrz – tak, aby korzystanie z niego w godzinach wieczornych było bezpieczne, wygodne i atrakcyjne. Jest wiele sposobów na oświetlenie domu, od zupełnie praktycznych, po widowiskowe i spektakularne. Przedstawiamy Ci 5 dobrych rad na zewnętrzne oświetlenie domu.

Oświetlenie wejścia i drogi do niego

To chyba najważniejszy element, nad którym naprawdę warto się pochylić. Oświetlenie drzwi wejściowych i drogi do niego to podstawa oświetlenia zewnętrznego domu. Do wyboru jest bardzo wiele opcji – od mini latarni, po prawie niewidoczne lampy ukryte w krawężnikach czy płytach chodnikowych. Wszystko zależy od naszego gustu i konkretnej aranżacji.

Gra światłem – podkreśl najważniejsze zalety domu

Światło może (i powinno) podkreślać urodę domu. Zwróć uwagę na jego poszczególne elementy. Jeśli atutem Twojego domu jest ciekawa fasada (np. z kamienia) można ją atrakcyjnie podkreślić odpowiednio kierując światło na ścianach budynku. A może przed Twoim domem stoi piękne drzewo? Ustaw oświetlenie w taki sposób, aby uwypuklić jego urodę.

Wydzielaj strefy w swoim ogrodzie

Oświetlenie powinno być wygodne – w ogrodzie pamiętaj o nim wszędzie tam, gdzie będzie niezbędne. Są to przede wszystkim ścieżki, fotele i miejsca do siedzenia, żywopłoty, miejsca wypoczynkowe. Dzięki temu w nocy widać w jaki sposób przejść z jednej strefy do drugiej i wiemy gdzie one się znajdują.

Światło nie tylko praktyczne – zadbaj o efekt wizualny

Warto korzystać z różnych źródeł światła. Dyskretne oświetlenie ścieżek i drzwi do domu nie stoi w kontraście z pięknymi i efektownymi lampami zawieszonymi na tarasach czy w ogrodowych wiatach. Rynek oświetlenia zewnętrznego przyprawia o zawrót głowy i tylko od Ciebie zależy wybór, czy chcesz upiększyć ogród tysiącami małych punkcików czy kilkoma efektownymi lampami z kamienia.

Kolor światła nie jest bez znaczenia

Światło w kolorach żółci i pomarańczy da efekt ciepła i przytulności w ogrodzie, tym bardziej, kiedy będzie go oświetlać go w wielu różnych punktach i nie będzie to mocny promień. W nowoczesnych domach nierzadko stawia się również na oświetlenie kolorowe, które dobrze zaprojektowane, potrafi dać spektakularny efekt. W zależności od naszego gustu warto więc podjąć i taką decyzję, świadomie wybierając odcień światła do naszego ogrodu.

Więcej na: https://www.wasserman.eu/pl/kategoria/agd/dla-domu/oswietlenie

Dodaj komentarz