Karsanit.pl

wszystko dla domu

Gdzie tanio kupić mieszkanie?

4fa83713bd43aaf56bd2eb570b5ead62baa84c59Każdy marzy o swoich własnych czterech kąta. Przysłowiowe, idealne „M” jest poszukiwane latami. Najwięcej na temat sprzedaży i kupna mieszkań wiedzą agencje nieruchomości albo osoby znające ten rynek. Jak więc kupić lokum nie tracąc na nim, ale jeszcze zyskując? Czy jest to w ogóle możliwe?

Specjaliści twierdzą, że sprzedaż i kupno mieszkań daje większą wiedzę na temat handlu niż wielogodzinne warsztaty czy kursy. Pierwszym krokiem jest potrzeba spieniężenia lokum. Najczęściej ludzie dają ogłoszenia o treści „kupię mieszkanie Lubin http://nieruchomoscilubin.com/”. Następnie wyczekują cierpliwie telefonów w sprawie ewentualnego spotkania.

Później jest nieco trudniej. Zainteresowani dzwonią, przychodzą na miejsce i spędzają wiele godzin na sprawdzeniu nawet najmniejszego defektu. Należy sprawdzić, czy nie ma karaluchów, problemów z instalacjami, uszczerbkami w meblach czy ubytkami w ścianach. W zależności od tego, czy są one obecne w danym lokum będzie zależała także jego cena. Dodatkowe koszty mogą być związane z ewentualnym zadłużeniem bądź pełnym remontem.

Jednak większość osób decyduje się na już odrestaurowane mieszkanie. Szczególnie przy pierwszym zakupie. Warto zadbać o to, aby nie było ono zadłużone czy posiadało znaczne zniszczenia. Dodatkowo należałoby zwrócić uwagę na to jak ta cena prezentuje się na rynku. Coraz częściej można trafić na okazję, gdzie lokum jest tańsze od 10 do 30 proc. niż w przypadku innych nieruchomości.

Gdy samemu nie decydujemy się na negocjowanie warunków sprzedaży czy kupna mieszkania przez pośrednika, należy dopilnować, aby nasze oferty były faktycznie przekazywane drugiej stronie. Warto pamiętać, że ich założeniem jest dojście do kompromisu albo co najmniej konsensusu.

Pośrednicy są dobrym i wygodnym rozwiązaniem szczególnie, gdy chcemy zadbać o to, aby mieszkanie trafiło w dobre ręce. Wnioski, które wyciągnie profesjonalista pomogą nie tylko w sprzedaży, ale i uzyskaniu odpowiedniej ilości pieniędzy za nieruchomość. Dodatkowo jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mieszkają w danym mieście lub przebywają poza granicami kraju.

Dodaj komentarz