Karsanit.pl

wszystko dla domu

Jak nie pisać ogłoszenia o nieruchomości?

pexels-photo (5)W internecie znajdziemy tysiące różnych ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości. Naprawdę trudno przebić się przez ten gąszcz. Są jednak oferty, które już na pierwszy rzut oka odstraszają potencjalnych klientów. Jakich zwrotów nie używać w ogłoszeniu i czego unikać?

„Sprzedam pilnie”

Oczywiście wciąż wiele osób stosuje tego typu zwroty. Ale postawmy się na miejscu kupujących. Często są oni bardzo podejrzliwi. Jeśli więc piszemy „sprzedam pilnie” chętni mogą to odczytać jako wadę. Dlaczego? Bo być może mają już do czynienia z desperatem, który od kilku miesięcy próbuje sprzedać mieszkanie. A może też okazać się, że w okolicy ma wkrótce ruszyć jakaś budowa i właściciel za wszelką cenę chce się pozbyć mieszkania.

„Super oferta! Bardzo tanio!”

Kupujący już od dawna zdają sobie sprawę z tego, że tanio wcale nie oznacza dobrze. W przypadku nieruchomości niskie ceny często kojarzą się z lokalami, które mają jakieś wady, mogące obniżyć ich wartość. Jeszcze gorszym chwytem reklamowym jest pisanie „tanio”, kiedy cena nieruchomości jest dużo wyższa niż średnia.

„Z widokiem na… cmentarz”

W ogłoszeniach często zdarza nam się pisać, że mieszkanie ma widok na park, plac zabaw czy ścieżkę rowerową. Ludzie nie zawsze poszukują tego samego. Dla rodzin z dziećmi widok na plac zabaw będzie ok, bo będą mieli oko na swoje pociechy. Ale jeszcze inni stwierdzą, że będą musieli słuchać jakichś rozwrzeszczanych dzieciaków. Najgorsze jednak, co możemy zrobić, to informowanie o widoku na cmentarz, ruchliwą ulicę czy targowisko. To na pewno odstraszy kupujących.

Nieudane zdjęcia

Wydawałoby się, że zdjęcia są jednym z większych atutów ogłoszenia. Oferty z galerią zdjęć mają większą klikalność. Ale pod jednym warunkiem – że zdjęcia są wyraźne, pomieszczenia odpowiednio oświetlone i posprzątane. Na pewno nikt nie zainteresuje się ofertą, do której ktoś dołączył zdjęcie „robione mikrofalówką”, pomieszczenie jest ciemne i pełno w nim gratów albo naszych rzeczy osobistych.

A jeśli interesuje Was sprzedaż nieruchomości Lubin, zajrzyjcie na stronę: http://www.nieruchomoscilubin.com/.

Dodaj komentarz