Karsanit.pl

wszystko dla domu

Jak urządzić taras, by był funkcjonalny i przytulny?

window2Taras to oaza relaksu i spotkań towarzyskich w czasie wiosennych, letnich i wczesnojesiennych dni. Jak go urządzić, by był funkcjonalny i przytulny? 

Kluczową rolę w funkcjonalności tarasu odgrywają meble oraz jego całokształt. Z tego powodu już przy projektowaniu domu warto wybrać idealne miejsce, na ten wypoczynkowy obiekt. Lepiej, by znajdował się on na tyłach domu, ponieważ wtedy hałasy dobiegające z ulicy nie będą nam przeszkadzały w wypoczynku. Można jednak się pogubić w wytycznych, co do stworzenia idealnego tarasu, dlatego teraz krok po kroku zdradzimy Ci kilka patentów na jego urządzenie.

Meble wypoczynkowe na taras

Muszą być odporne na deszcz i wilgoć, gdyż nawet jeżeli obiekt jest zadaszony to w czasie silnych podmuchów wiatru podczas ulewy mogą zamoknąć i zmienić swoją fakturę. Kolejna sprawa to wygoda. Kupmy takie fotele, które posiadają poduszki i dobrze się na nich siedzi. Czasami lepiej patrzeć na jakość i wygodę niż wygląd. Przecież elementy wypoczynkowe zostają z nami przez kilka lat, a relaks na tarasie ma być przyjemny.

Dekoracje kącika do wypoczynku

Nic tak nie podkreśla wyjątkowości tarasu, jak dekoracje, które się na nim znajdują. Donice z kwiatami, świece w lampionach, czy nawet małe rzeźby albo ozdobne poduszki – to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat i jednocześnie pięknie się prezentuje. Na tak urządzonym tarasie od razu chce się wypoczywać!

Grill w ogrodzie

Wieczory ze znajomymi to również czas wspólnego grillowania. Jeżeli metraż na to pozwala, możemy zrobić na tarasie miejsce do przechowywania grilla, dzięki czemu łatwo będzie go wyciągnąć, by upiec coś pysznego. Możemy również zainwestować w murowany piecyk, który dodatkowo pięknie przyozdobi nasze miejsce.

Wejście na taras

Drzwi tarasowe powinny być solidne i trwałe. Warto zamontować drzwi w następujących typach:

  1. http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst/
  2. http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst-dwujezdniowe/
  3. http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst-trzy-jezdniowe/
  4. http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst-sky/

Inne, równie dobre i profesjonalnie wykonane drzwi tarasowe, można znaleźć pod tym linkiem: http://aluhs.pl/. Owocnego urządzania tarasu!

Dodaj komentarz