Karsanit.pl

wszystko dla domu

Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie?

Każde Święta niosą ze sobą wyjątkową atmosferę. Strefa duchowa przeżywana w kluczu religijnym to jedno, a komercyjna oprawa to drugie. Warto sobie ubogacać przeżywania Świąt, otaczając się subtelnym, świątecznym dekorem.

Zacznij od oświetlenia domu

Kolorowe lampki na choince wyglądają niezwykle uroczo, ale to nie jedyna świecąca ozdoba. Sklepowe półki wypełnione są po brzegi zapachowymi świecami i świecznikami, które oryginalnie akcentują się w tle. Wybór lampek jest ogromny zarówno pod względem koloru żarówek, jak i gabarytów. Oświetlenie świąteczne wnosi niezwykle dużo do aranżacji wnętrza. Buduje nastrój, wiele ciepła i radości.

Ogromne barwne łańcuchy sprawdzą się nie tylko na dużych choinkach, ale też w innych miejscach domu. Mogą posłużyć Ci jako ozdoba ściany, mebli czy drzwi. Natomiast na zewnątrz udekorujesz nimi wejście do domu czy ogrodowe iglaki. Również zjawiskowo będą wyglądać maleńkie lampki owinięte wokół pergoli. Natomiast na dachu domu czy altanki ogrodowej możesz powiesić kurtyny świetlne, sople czy projektory. Magiczna przestrzeń w ogrodzie i w domu skąpana w grze świateł wygląda niezwykle zjawiskowo.

Miękko, mięciutko, komfortowo, świątecznie….

Zazwyczaj w świąteczne leniwe popołudnia i wieczory jest więcej czasu dla siebie, jak i dla rodziny. Odpoczynek przy dobrym filmie, czy w otuleniu kojącą zmysły muzyką to bardzo dobry pomysł. Mnóstwo osób wybiera z kolei książki i ulubione magazyny, układanie puzzli czy rodzinne granie w planszówki. Każda z tych form rekreacji jest dobra, ale aby odpocząć w pełni, musisz przygotować swoje wyjątkowe i wygodne miejsce relaksu.

Oprócz wygodnego fotela czy sofy przyda Ci się puszysty koc i dobrze wyprofilowany zagłówek. Wyjątkowo komfortowy mebel do strefy relaksu to modułowy narożnik. Jego poszczególne elementy można zestawiać ze sobą w wybranej konfiguracji. Ma wydłużone siedzisko, oparcie na głowę i inne udogodnienia. Do narożnika bywa dołączony stolik kawowy, barek z odchylanym blatem lub port USB.

Stworzenie świątecznego klimatu nie jest wcale trudne. Wystarczy położyć na łóżku koc w renifery czy mikołaje a na poduszki nałożyć podobne poszewki. Na stoliku kawowym ustaw modny świecznik, np. wykonany na bazie drewna czy szkła. Bardzo ciekawie wyglądają latarenki z uchwytem czy aniołki z kulistymi lampkami LED. Pomyśl też nad maleńką podświetlaną choinką, która ozdobi regał z książkami czy blat komody.

Na oknie i na frontach szafek powieś oryginalne ozdoby np. ledowe gwiazdki czy lodowe sople. Natomiast na blacie większego stołu postaw przedmiot duży, np. szklany wazon wypełniony maleńkimi lampkami. Mieniące się za szkłem światełka wyglądają uroczo i tworzą unikalny świąteczny nastrój.

Pamiętaj, żeby zachować umiar w kupnie dekoru. Często o wiele lepiej wygląda jeden elegancki świecznik niż mnóstwo nieprzydatnych rzeczy. Najważniejsze jest to, aby aranżacja wnętrza koiła i wnosiła zarazem wiele radości.

Dodaj komentarz